СВІТ Патріарх Варфоломій подякував Ердогану за реставрацію монастиря Панагія Зуміла

Вселенський Патріарх Варфоломій подякував телефоном президенту Туреччини Тайіпу Ердогану за реставрацію православного монастиря Панагія Зуміла.

Про це повідомляє 29 липня РИА Новости з посиланням на адміністрацію турецького лідера, передає Credo Press.

Напередодні Ердоган заявив, що його країна захищає об’єкти культурної спадщини християнства, навівши як приклад реставрацію одного з найдавніших у світі православних монастирів Панагія Зуміла в провінції Трабзон на північному сході Туреччини.

“Варфоломій зателефонував нашому президентові, подякував йому за відкриття монастиря Зуміла після реставраційних робіт і висловив задоволення їхньою підтримкою з боку президента. Варфоломій також привітав турецький народ і ісламський світ з прийдешнім святом Курбан-байрам”, – йдеться у повідомленні адміністрації Ердогана.

Як раніше повідомила Константинопольська патріархія, патріарша літургія в день Успіння Богородиці 15 серпня в монастирі Панагія Зуміла цього року не відбудеться через заборону турецької влади в зв’язку з пандемією коронавірусу.

Панагія Зуміла – недіючий православний монастир Константинопольської Церкви, зведений в кінці IV – початку V століття, розташований на території провінції Трабзон на північному сході Туреччини. Він є одним з найстаріших у світі і претендує на внесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Comments are closed.