ДУМКИ, СВІТ Влада Білорусі готує автокефалію білоруської філії РПЦ. Токсичність МП дратує Лукашенка

Напередодні президентський виборів у Білорусі президент РФ Володимир Путін все більше тисне чинного президента Олександра Лукашенка, примушуючи його до політичної інтеграції з Росією.

Не довіряючи російським обіцянкам, Лукашенко вимушений лавірувати між Заходом та Росією. Розуміючи, який вплив на білорусів має Російська Церква, президент Білорусі, який себе називає “православним атеїстом”, уже давно шукає шляхи нейтралізації РПЦ, йдеться у статті видання Сerkvarium.

Так, за повідомленнями досить обізнаного російського телеграм-канала Незигар, міністр іноземних справ Білорусі Володимир Макей під час візитів до США регулярно працює як з республіканцями, так і з демократами, та лобіює виділення сотень мільйонів євро у вигляді грантів від Ватикану, для роботи біляцерковних недержавних гуманітарних організацій в Білорусі, “для планового відриву від РПЦ МП”.

Приязне ставлення Лукашенка до Римо-Католицької Церкви давно відоме, як і його бажання реформувати Православну Церкву. “Православна Церква з державою недопрацьовують. Ми можемо втратити ціле покоління молоді. До речі, про це говорить і Папа Франциск”.

Очільник Білорусі висловлював незадоволення тривалими богослужіннями, яких не витримують бабусі, і церковно-слов’янською мовою. Крім того, він відверто проти будівництва великих храмів, які “довліють над людиною”. Позиція Лукашенка неодноразово піддавалась критиці з боку російських церковних консерваторів.

Тепер можна очікувати і на активізацію на католицькому “фронті”. Адже переговори про візит Папи Франциска до Білорусі, на канонічну територію Патріарха Кирила, ведуться від 2016 року. Це при тому, що в лютому 2016 року в Гавані між Папою та Патріархом Кирилом було підписано т.зв. Гаванську декларацію про недопущення прозелітизму на чужій канонічній території.

Але, ймовірно, для претендента на пожиттєве президентство церковне питання – не в останню чергу козир для торгів з Росією, від якої залежить доля “останнього диктатора Європи”.

Comments are closed.