НОВИНИ, СВІТ “Віру принесли у жертву політиці”. У ПЦУ відреагували на циркуляр РПЦ про перехрещування “розкольників”

Керівник справами Московської патріархії митрополит Воскресенський Діонісій розіслав у єпархії РПЦ циркулярний лист із вказівками, як приймати мирян із “розколів”.

До “розкольницьких спільнот” РПЦ зараховує ПЦУ, УАПЦ, УПЦ КП, а також “різновидності так званої “істинно православної Церкви”, передає РІСУ.

Митрополит Російської Церкви, зокрема, рекомендує перехрещувати тих людей, які “не були хрещені в Православній Церкві до того, як вступили у зазначені розкольниці спільноти”.

При цьому щодо католиків та протестантів укладачі списку не видали жодного розпорядження.

Варто також зауважити, що у листі митрополита Діонісія усі назви вище перелічених “розкольницьких” Церков написані з малої літери.

Природно, що цей циркулярний лист не пройшов непоміченим в Україні.

Так, речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря назвав практику подвійного уділення Таїнства Хрещення такою, що суперечить євангельському вченню та православному богослів’ю.

“Свого часу в МП не раз намагалися підвести “канонічно-богословську” базу під існуючу практику “перехрещувань”, яка КАТЕГОРИЧНО СУПЕРЕЧИТЬ євангельському вченню, православному богослів’ю, канонічному праву, практиці як давньої Церкви, так і нового часу. Але зрозумівши безперспективність цих намагань, там їх полишили. Зберігши практику без пояснень і документального оформлення, на рівні “отак треба”. Бо логіка, яка покладалася в основу проєктів, водночас повністю знищувала би всю базу міжхристиянських зв‘язків, до чого провідники МП ще не готові. Бо якщо “украінскіє раскольнікі”, на думку МП – “не християни”, то як можна водночас християнами визнавати католиків, лютеран чи коптів, коли в другому випадку йдеться про відмінності у догматах?” – написав архиєпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook.

“Але навіщо мучитися над канонами і догматами, якщо можна доручити зразковому випускнику Рязанського духовного училища і заочному студенту Московської академії просто виписати циркуляр?” – додав владика.

Своєю чергою священник ПЦУ Андрій Дудченко, аналізучи лист митрополита РПЦ, зазначив, що Московська Патріархія зневажила канони та принесла віру у жертву політиці.

“Деякі православні можуть існувати тільки за рахунок заперечення інших християн. Вони називають нас неканонічними, але самі зневажають не тільки стародавні канонічні правила, але навіть Символ віри, в якому сповідують “єдине Хрещення”. Так віра приноситься в жертву політиці. Але врешті-решт переможе правда. Примітно, як заради приниження своїх опонентів вони пишуть нашу назву в лапках і з малих літер. Навіть назва нашої країни у них не удостоєно великої”, – зауважив священник ПЦУ.

Comments are closed.