НОВИНИ В Унівській лаврі УГКЦ виявили спалах COVID-19. Обитель закрито на карантин

Серед монахів Святоуспенської Унівської лаври УГКЦ, що в селі Унів Перемишлянського району на Львівщині, виявили коронавірусну інфекцію.

Тож айближчим часом вільний доступ до святині буде обмежено, повідомляється на сторінці лаври у Facebook.

“Святоуспенська Унівська Лавра з причин виявлення ПЛР тестом випадків захворювання на Covid-19 (Корона вірус) закриває свою територію для доступу інших осіб. З цього приводу до відкликання усі публічні богослужіння будуть скасуванні. Просимо ваших молитов за одужання братії”, – йдеться у повідомленні.

Інформацію про спалах хвороби в монастирі також поширив на своїй Facebook-сторінці синкел у справах монашества у Львівській Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко, передає Еспресо.

Він зацитував ігумена Святоуспенської лаври преподобного ієромонаха Йона (Йозеф Максім), який повідомив про виявлення хворих серед братії та про необхідність закрити вільний доступ до монастиря, з огляду на безпеку вірних. Також ігумен Унівської лаври запевнив, що всі хворі перебувають під опікою та наглядом лікарів.

У повідомленнях не зазначають, скільки саме монахів лаври захворіло, проте, згідно з даними Національної служби здоров’я України, у Перемишлянському районі на Львівщині на сьогодні виявлено 158 випадків COVID-19, з них в Уневі – 4. Чи всі з них стосуються лаври і чи в усіх хворих підтверджено недугу методом ПЛР – наразі не відомо.

Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу УГКЦ – одна з найбільших греко-католицьких святинь на Львівщині й один із найдавніших монастирських комплексів України, центральний монастир Галицької єпархії впродовж XIV-XVIII століть та осередок чернечого життя монахів Студійського уставу. Монахи-студити лаври дотримуються Студійського уставу, який в ХІ ст. принесли в Україну з Константинополя й Афону преподобні отці Антоній і Теодосій Печерські.

Comments are closed.