НОВИНИ, СВІТ Митрополит РПЦ назвав війну “особливою просвітницькою місією”

Волгоградський митрополит РПЦ Феодор (Казанов) здивував специфічним баченням історії. Свою проповідь в День Казанської ікони Божої Матері він наповнив “байками”, які видавав за історичну дійсність.

Про це пише Духовний фронт України з посиланням на “Ахилла”.

Митрополит зробив чимале “історичне відкриття”, заявивши, шо цар Іван Грозний вирушив на Казань не з війною, а з “особливою просвітницькою місією”.

“Переможці увійшли в захоплене місто не стандартно для того часу. Не так, як влітають яничари, убиваючи всіх на своєму шляху, грабуючи, ґвалтуючи, спалюючи. Вони зайшли хресною ходою з молитвами, іконами, церковним хором, окроплюючи все освяченою водою. Це до глибини душі вразило язичників і мусульман, які проживали у місті”, – проголосив митрополит Феодор (Казанов).

Спіймавши кураж, архієрей зазначив, що того дня багато людей добровільно прийняли християнство, завдячуючи Євангельській проповіді і тому враженню, яке справила хода російського воїнства по переможеному місту.

Не забув клірик пригадати і міфічний обліт Москви з іконою під час Другої світової війни: “Маршал перемоги Георгій Жуков облітав Москву з іконою Цариці Небесної на борту літака, щоб Москва встояла і не дісталась ворогу”.

Отже, Іван Грозний та Георгій Жуков, за усвідомленням митрополита Феодора (Казанова), високодуховні люди, які сіяли не війну, а “особливу просвітницьку місію”. Міфологія “русского міра” обростає безглуздям та переписаними історичними фактами.

І до того часу, поки невігластво та дикунство буде лишатись в основі роспропаганди, існуватиме і загроза “особливої просвітницької місії”, з якою може вирушити воїнство російське до сусідніх держав.

Comments are closed.