НОВИНИ Посол США розкритикував рішення про знесення храму ПЦУ в Євпаторії

Посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор розкритикував рішення російської влади Криму про знесення храму Української православної церкви в Євпаторії. Про це він сказав під час виступу в Постійній раді ОБСЄ у Відні.

Про це повідомляє «Крим. Реалії».

Гілмор назвав дії влади «кричущою зневагою основних свобод». «Якщо архієпископ Климент не демонтує церкву, він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності», – наголосив посол.

Він також висловив співчуття родині кримськотатарського громадянського журналіста Руслана Сулейманова, у якого напередодні загинув син Муса.

«Крім того, ми засуджуємо використання Росією звинувачень у тероризмі й екстремізмі проти кримських татар, мусульман і «Свідків Єгови» за мирне сповідування своєї віри. Свобода вираження думок, релігії або переконань, а також мирних зібрань – карається, оскільки окупаційна влада посилює контроль над населенням», – додав Джеймс Гілмор.

Раніше російська адміністрація Євпаторії звернулася до суду, щоб ПЦУ знесла церкву і звільнила територію, на якій вона розташована. За словами архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента, будівництво було розпочате ще до 2014 року й у ПЦУ є відповідні документи на храм. При цьому в позовній заяві, яку архієпископ надав Крим.Реалії, йдеться, що у ПЦУ немає документів для будівництва храму на вказаній ділянці.

Підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов’язав Православну церкву України знести храм у Євпаторії. Сторона захисту мала намір подати заяву про перегляд рішення суду. Архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські судові пристави вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Представництво президента України в АР Крим, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), український омбудсмен Людмила Денісова розкритикували рішення російського суду в Євпаторії.

24 вересня 2019 року в управлінні російського Міністерства юстиції Криму втретє відмовили в реєстрації українського православного приходу на півострові.

Comments are closed.