НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО ПЦУ звершила першу за 500 років літургію на місці давнього християнського храму Волині

Єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей разом з митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром звершили Божественну літургію на місці першого християнського храму Волині – “Старої катедри” – місці поховання князів і святителів, першій кафедрі Володимирських єпископів.

Про це повідомляє сайт Володимир-Волинської єпархії ПЦУ.

Більш ніж півтисячі років на цьому святому місці не відбувалась Євхаристія, було зазначено під час проповіді.

За Богослужінням архієреї та духовенство молились за мир і спокій в Україні.

Ще в дев’ятнадцятому столітті в науковій літературі урочище над річкою Луг в селі Федорівці, Володимир-Волинського повіту називали “Старою катедрою”. Легенда пов’язує цю місцевість з князем Володимиром Великим та першими християнськими місіонерами на Волині. Згідно з легендою, тут була розташована “стара катедра” волинських єпископів.

Археологічні розкопки говорять про послідовне існування кількох храмів на цьому місці. Найдавніший храм з’явився на цьому місці приблизно в часи поширення християнства на Русі, передає Духовний фронт України.

Можливо, що із заснуванням 992 року володимирської єпархії саме ця церква стала кафедральним собором. За іншими даними, найдавніший храм не був добудований, а на його місці почали зводити новіший.

Археологічні дослідження в урочищі ” Стара катедра” 1886 року.Залишки фундаментів споруди ( церкви). Фото з фондів Володимир-Волинського історичного музею

Новий (уже дерев’яний) храм згадується у заповіті старости Володимирського та Вінницького, маршалка землі Волинської князя Теодора Андрійовича Сангушка від 9 листопада 1547 року. У візитації 1695 р. храм названий “стародавньою кафедрою володимирських єпископів”. У візитації 1695 року занотовано, що церква 1683 року “згнила”.

У XVIII ст. на цьому місці була збудована дерев’яна каплиця Теодора Стратилата, яку розібрали 1815 року.

Comments are closed.