НОВИНИ, СВІТ Сигнал для РПЦ: Єрусалимський і Вселенський Патріархи служитимуть разом

Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл разом із Вселенським Патріархом Варфоломієм 1 вересня святкуватимуть церковне новоліття – відзначення початку нового церковного року (Церковного індикту).

Про це повідомляє Духовний фронт України з посиланням на romalewfronimati.

На спеціальну церемонію, яка відбудеться у Патріаршій церкві Святого Георгія, також прибуде Архієпископ Америки Елпідофор. Богослужіння очолить Вселенський Патріарх Варфоломій, який підпише Кодекс Індикту, за ним – Синодальні помічники та всі присутні єрархи Вселенської Церкви.

У цьогорічній церемонії вказівки Індикту візьме участь Єрусалимський Патріарх Феофіл, відомий своєю активною участю в організації Амманської зустрічі, на якій РПЦ планувала засудити надання автокефалії помісній Українській Православній Церкві.

Наголосимо, що лише Вселенський Патріарх має привілей та право скликати Предстоятелів Церков і більше ніхто. Це ж стосується надання автокефалії місцевим Церквам, які надавалися історично Вселенським Патріархом, як це було як з новими Автокефальними Церквами, так і з новими Патріархатами, включаючи Москву.

З огляду на ці події, співслужіння Єрусалимського Патріарха з Варфоломієм може бути тривожним сигналом для РПЦ, яка покладала великі надії на Патріарха Феофіла у своїй боротьбі із Константинополем.

Як зазначає видання, анонсована зустріч Єрусалимського і Константинопольського Патріархів ставить під сумнів можливість “Амману 2.0”. Для цього є декілька причин.

По-перше, на спільному богослужінні Вселенського і Єрусалимського Патріархів будуть виголошуватись імена усіх предстоятелів Помісних Церков, зокрема і Предстоятеля ПЦУ – Блаженнійшого митрополита Епіфанія, якого, поки що, не визнав Єрусалим. Цим фактично буде покладено початок визнанню ПЦУ з боку Єрусалимської Церкви, що поставить жирну крапку в епопеї з аммансько-московською авантюрою.

По-друге, Єрусалимський Патріарх вже не зможе проводити подібні наради, адже за логікою РПЦ він тепер також буде єретиком і розкольником. Нагадаємо, що РПЦ розірвала молитовне спілкування із Константинополем, якого вважає розкольником і єретиком, і з усіма, хто визнав ПЦУ. Тому просити Патріарха Феофіла знову скликати “Амман 2.0” буде виглядати доволі нелогічно.

По-третє, цілком ймовірно, що під час цієї зустрічі (яка є першою після Амманського зібрання) буде обговорюватись цей інцидент. Можливо, ми станемо свідками спільної позиції щодо тієї зустрічі, яка відбулась у люьтому 2020 року.

Comments are closed.