СВІТ “Ви – наші діти”. Патріарх Варфоломій молився у храмі російського монастиря на Афоні

Вселенський Патріарх Варфоломій, з яким РПЦ МП розірвала канонічне спілкування в жовтні 2018 року, молився 9 серпня на престольному святі храму св. великомученика Пантелеймона подвір’я Російського Пантелеймонова монастиря на Святій горі Афон у стамбульському районі Карикей.

Про це повідомляє кореспондент порталу Credo.Press.

Того ж дня Патріарх РПЦ МП Кирило (Гундяєв) направив офіційне привітання настоятелю Свято-Пантелеймонівського монастиря архімандриту Євлогія (Іванову).

Ставлення Московської патріархії до цього монастиря досить суперечливе. Формально, оскільки він перебуває у юрисдикції Константинопольського Патріархату, спілкування з ним перервано, але при цьому неформально Патріарх Кирило благословляє там причащатися паломникам і особливо меценатам, серед яких чимало великих російських бізнесменів і чиновників.

Таким чином, в умовах офіційного розриву спілкування зі Вселенським Патріархатом таке спілкування благословляється главою РПЦ МП в залежності від місця.

“Це благословенна зустріч батька з його дітьми, тому що, якщо весь благочестивий російський народ є духовними чадами Константинополя, тим більше ви, що живуть тут, – наші діти”, – сказав Патріарх Варфоломій, звертаючись до парафіян подвір’я.

Після закінчення богослужіння від братії монастиря був піднесений пам’ятний подарунок Патріарху Варфоломію. На літургії, яка відбувалася переважно церковнослов’янською мовою, молилися в основному російські жінки, які постійно проживають у Стамбулі.

Comments are closed.