СВІТ Колекціонери полюють за рідкісною папською медаллю

Відсьогодні колекціонери мають можливість придбати медаль до восьмиріччя понтифікату Папи Франциска.  Про це повідомляє Credo.

Такі медалі щороку випускаються обмеженим тиражем із золота, срібла та бронзи. Святіший Отець дарує їх при різних нагодах, наприклад, главам держав і урядів, яких приймає з офіційними візитами у Ватикані.

Частину цих медалей можуть придбати колекціонери. Вони продаються в Адміністрації Майна Апостольської Столиці та в книгарнях Ватиканського видавництва.

На аверсі медалі зображено герб Святішого Отця, ім’я Папи та рік понтифікату, а також митця, що розробив макет. На гурті, тобто бічній стороні – напис E CIVITATE VATICANA й номер медалі.

Реверс присвячений 150-річчю проголошення святого Йосифа покровителем Вселенської Церкви, яке здійснив блаженний Папа Пій ІХ. У центрі – постать святого Йосифа, що тримає Дитятко Ісуса, а в іншій руці – квітку лілії.

Вселенська Церква представлена базилікою Святого Петра, що видніється на фоні композиції. Внизу розміщений напис латиною “Ти будеш над моїм домом” з Книги Буття, що є словами, які фараон сказав старозавітному Йосифові, наділяючи його повнотою влади над Єгиптом.

Усього виготовлено 30 золотих, 1500 срібних та 3000 бронзових медалей.

Comments are closed.