СВІТ Істинна віра ковіда не боїться! Вселенський Патріарх потролив очільника РПЦ

На службі у храмі російського православного монастиря в Стамбулі, Вселенський Патріарх Варфоломій відмовився дезінфікувати лжицю для причастя, як це велів робити Московський Патріарх Кирило.

У блозі Музею імені Андрія Рубльова опублікований вкрай цікавий відеосюжет про те, як Патріарх Варфоломій звершив традиційну Божественну літургію на подвір’ї Російського на Святій горі Афон Свято-Пантелеймонівського монастиря в Галаті (Стамбул) у день пам’яті св. великомученика і цілителя Пантелеймона 9 серпня, передає видання “Новые известия”.

При цьому вперше за всі останні десятиліття Московська патріархія не прислала для участі у цій важливій події – престольному святі монастиря – своєї офіційної делегації, обмежившись формальним привітанням від Патріарха Кирила (Гундяєва) його священнослужителям.

Замість Кирила Свято-Пантелеїмонов монастир представляли на службі Вселенського Патріарха Варфоломія настоятель ієромонах Тимофій (Мішин), який підніс у дар Вселенському Патріарху лампаду.

У своїй проповіді Варфоломій дав своє благословення всій російській громаді в Стамбулі, особливо зазначивши:

“Це благословенна зустріч батька з його дітьми, тому що, якщо весь благочестивий російський народ є духовними чадами Константинополя, тим більше ви, що живуть тут, в Царгороді, – наші діти, тому що звідси російський народ прийняв християнство, взяв світло Христове, прийняв Хрещення. Ось чому я прийшов до вас сьогодні, на запрошення батька Тимофія і батька Алексія. Сьогодні ми переживаємо важкий період боротьби з пандемією, ми потребуємо Святого Пантелеймона і всіх святих лікарів безсрібників набагато більше, ніж будь-коли раніше. Ми просимо святого великомученика Пантелеймона захистити всіх нас від небезпек коронавірусу covid-19″.

Крім того, Патріарх привітав вірян, які причастилися Святих Христових тайн:

“Ви будете знати, що останнім часом було багато розмов, багато дискусій про Святе Причастя. Ми твердо віримо, що, приймаючи Тіло і Кров Господа, для нас немає жодної небезпеки заразитися коронавірусом. Тому як Вселенський Патріархат ми не змінили жодним чином спосіб прийняття Святого Причастя”.

Справа в тому, що ще в березні 2020 року, у розпал пандемії коронавірусу Кирило (Гундяєв) затвердив інструкцію: “Обтирати після кожного причастника лжиці просоченим спиртом платом (з регулярним оновленням просочення) і зануренням потім її у воду з подальшою утилізацією води, плати за причастя мирян використовувати тільки для убереження Святих Таїн від можливого падіння на підлогу і для обтирання лжиці, а для утирання вуст окремо для кожного причастника використовувати паперові серветки з наступним спаленням, причасникам утримуватися від цілування Чаші”.

Це рішення викликало сильне невдоволення в РПЦ як таке, що ображає таїнство Причастя, блюзнірство і обновленчество, помножені на невіру і легкодухість. Вельми показово, що жодна з інших Помісних Церков у цій новації Московську Патріархію не підтримала і обов’язкову дезінфекцію лжиці не запровадила.

Більш того, Синод Константинопольського Патріархату заявив у відповідь на рішення Кирила: “Святе Причастя не підлягає обговоренню… Ми віримо, що через Святе Причастя вірні отримують Тіло і Кров Ісуса Христа Спасителя, і в Таїнстві Таїнств не можуть передаватися жодні хвороби”.

Comments are closed.