СВІТ, ФОТО/ВІДЕО “Діють темні сили”. Очільник білоруської філії РПЦ прокоментував протести

Патріарший екзарх Білорусі Павло Пономарьов побачив в акціях протесту дію “темних сил”, які “отримують від цього дивіденди”. Про це він заявив 12 серпня на зустрічі з журналістами, передає БЕЛТА.

Він закликав білорусів “до розсудливості, миру, діалогу та порозуміння”. Також  закликав батьків, чиї діти виходять на барикади, поговорити з ними і розповісти, що зараз важливо зберегти мир і єдність в країні.

Водночас він сподівається, що представники силових структур не перевищуватимуть свою владу і можливості до тих, “хто думає, що Білорусь повинна розвиватися іншим шляхом, але не знає, як правильно на нього стати”.

Представників державних органів і депутатів  екзарх попросив подумати, як знайти вихід з ситуації, що склалася.

“Я нікого не хочу засуджувати – ні одну, ні іншу сторону. Розумію, що є й інші сили, темні сили, їхні слуги, які живуть тим, що бачать ворожнечу і ненависть між людьми і, може бути, отримують якісь від цього дивіденди. Хочеться побажати, щоб мир, одностайність і згода продовжували залишатися на нашій благословенній землі”, – зазначив він.

Глава Білоруської Православної Церкви звернувся до тих, хто прибув до Білорусі для того, “щоб розпалити ворожнечу і ненависть”.

“Повертайтеся до своїх домівок, не розпалюйте тут полум’я ворожнечі та ненависті. Наш народ стільки пережив бід, скорбот, воєн, що, напевно, багатьом поколінням і народам вистачить. Залиште білоруському народу можливість самому жити і вибирати шлях, яким він піде далі” , – підкреслив патріарший екзарх Білорусі.

Нагадаємо, на офіційному сайті БПЦ МП з’явилася публікація з “сердечними вітаннями” Олександру Лукашенку “з обранням на високий і відповідальний пост президента Республіки Білорусь” від імені патріаршого екзарха всієї Білорусі (РПЦ МП) митрополита Павла Пономарьова.

Comments are closed.