СВІТ Науковці підтвердили дату спалення храму Соломона

Археологи за допомогою магнітного поля підтвердили дату спалення Єрусалима та храму Соломона.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Під час розкопок в Національному парку Міста Давида дослідники знайшли руїни великої будівлі – споруда була зруйнована в тому ж році, що і храм Соломона.

Дослідники з Тель-Авівського університету, Єврейського університету і ізраїльського Управління старовини знайшли нові докази спалення Єрусалима в VI столітті до нашої ери. Для цього вони виміряли магнітне поле, яке було зафіксовано артефактами тієї епохи.

Дев’яте ава (зазвичай припадає на кінець липня – початок серпня за григоріанським календарем; в цьому році – 29-30 липня) – національний день жалоби євреїв в пам’ять про спалення Першого і Другого єрусалимських храмів. Тепер дослідникам вдалося показати, наскільки руйнівним було спалення першого храму в 586 році до нашої ери.

Дослідники знайшли руїни великої будівлі, всередині якої знаходилася ділянка стелі, що впала з верхнього поверху, і уламки посуду. Виявилося, що споруда була зруйнована в тому ж році, що і Храм Соломона.

Крім того, вони помітили сліди пожежі та велику кількість попелу. Зібравши зразки стелі і відвізши їх у лабораторію, вони змогли виміряти магнітне поле, закодоване у фрагментах.

Результати показали, що будівля горіла при температурі вище 500 градусів за Цельсієм: ймовірно, підлога верхнього поверху не витримала таких навантажень і провалилася.

Групі вдалося підтвердити, що в VI столітті до нашої ери Єрусалим дійсно руйнували, а збитки від дій Вавилона були вкрай серйозними. “Навіть без вимірювань магнітного поля ми могли б припустити, що ця грандіозна споруда була спалена в той же час, що і Перший храм, але вони показали кілька важливих деталей”, – зазначив один з дослідників Йоав Вакнін.

Вчені відзначають, що вимірювання магнітного поля не є звичайним для археологів справою.

Вони провели велику і складну роботу, щоб проаналізувати характеристики знайденого матеріалу і з’ясувати, як в ньому кодується інформація про історичні події, і створити унікальний метод дешифрування даних через вимірювання магнітного поля.

Comments are closed.