СВІТ Відважний священник урятував серфера від акули

Любитель серфінгу о. Ліам Раян у водах західного узбережжя Австралії допоміг урятувати життя іншого серфера, на якого напала гігантська акула.

Про це розповідає Credo.

33-річний священник побачив серфера у небезпеці: на бідолаху напала біла акула, він втратив дошку і виглядав геть розгубленим.

Це сталося в Бункер-Бей, приблизно за 100км на південний захід від Банбері.

В інтерв’ю архідієцезіяльному журналу “Католицький лідер” отець Раян згадував зловісну тишу перед вражаючою подією. Акула одразу ж при першому нападі перекусила навпіл дошку серфера Філа Маммерта, серйозно поранивши його. Хижак збирався продовжувати атаку.

Серфер схопив половину своєї поламаної дошки і пробував відігнати акулу, б’ючи її просто кулаком по голові.  Отець Раян став кричати до іншого серфера, який був найближче до жертви нападу, щоби той допоміг йому.

Алекс Олівер поплив у напрямку Маммерта і поклав його на свою дошку. Разом з отцем Раяном вони почали гребти до берега. Щелепи акули глибоко роздерли стегно серфера, у нього була сильна кровотеча. Після того, як постраждалого перевезли повітрям до лікарні, священник на самоті серед дюн розплакався і став дякувати Богу за щасливий фінал цієї драми.

Маммерт повернувся додому на милицях 3 серпня. Він подякував о. Раяну та Оліверу і ще кільком людям, які брали участь у рятувальній операції. Сам священник сказав, що в таких ситуаціях у людині відгукується щось, що дозволяє поспішити на допомогу. “Ти стаєш віч-на-віч із тим, що викликає у людей один із найбільших страхів, але Божа благодать дає тобі сили в цю мить”, — підкреслив він.

Наступного дня о.Райан повернувся на той самий пляж, щоб помолитися й відправити Святу Месу.

Comments are closed.