НОВИНИ Кримська єпархія РПЦвУ підтримує російську пропаганду про “Велику вітчизняну війну”

Кримська єпархія УПЦ Московського патріархату (РПЦвУ) підтримує пропагандистську ідею “Великої вітчизняної війни” і перемоги “радянського народу” й применшує вклад інших держав у цій війні на догоду радянській і російській пропаганді.

Про це повідомляє Духовний фронт України.

На офіційному сайті Кримської єпархії РПЦвУ було опублікований проект “Повернення імені” директора Благодійного фонду “Росія – Абхазія” Скворцова Г.П.

“У рамках проекту планується розміщення в мечетях і православних храмах списки в’язнів загиблих в полоні німецьких нацистів в м. Джанкой, м. Сімферополі, Феодосія, смт. Леніно”,  –  йдеться на сайті.

На храмах РПЦвУ будуть вивішені плакати із георгієвськими стрічками та гаслами про “Велику вітчизняну війну”.  Також сайт   опублікував статтю про Івана Федорова. На фото також потрапила також попала книга “Летопись России”. Це ще один щабель у пропаганді “русского міра” та в переписуванні історії в окупованому Росією Криму.

Зауважимо, що у 2015 році Верховна Рада України ухвалила пакет законів з декомунізації. Один із них уперше запроваджував на законодавчому рівні термін “Друга світова війна 1939-1945 років” замість існуючого до того часу радянського пропагандистського терміну “Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років”.

У 2017 році були в Україні були внесені зміни й у закон про статус ветеранів війни. Термін “Велика Вітчизняна” замінили на “Другу світову”, а хронологічні межі – на 1939—1945 роки. Втім, виявилося, що змін у законодавстві було недостатньо. Окремим чиновникам довелося пояснювати начебто очевидні речі – що радянсько-фінська війна була складовою Другої світової війни.

Comments are closed.