СВІТ Лурд у скруті: нема паломників

Коронавірус викликав глибоку кризу в Лурді. Це місто живе завдяки паломникам, а зараз їх дуже мало.

Про це повідомляє Credo.

12 серпня розпочалося щорічне паломництво французів, однак замість традиційних великих груп у ньому візьмуть участь лише невеликі делегації.

“95% організованих груп скасували свій приїзд. Це для нас дуже тяжкі часи”, — каже ректор лурдського санктуарію.

Отець Олів’є Рібаду Дюма наголошує, що паломники — це ключ до економіки регіону. Вони становлять понад 80% усіх, хто взагалі сюди прибуває. Без закордонних гостей Лурдський регіон переживає найгірший туристичний сезон у своїй історії. Відчинені заледве третина готелів.

“Якщо нам вдасться цьогоріч мати 8%-й збір, порівняно з 66% за нормальних умов, то й це я визнаю успіхом, бо це дозволить оплатити основні кошти”, — каже Франс Блю, який має готель поблизу санктуарію.

Ресторани й кав’ярні втратили половину клієнтів.

“Це дуже складний момент у нашій історії, без конкретної допомоги з боку держави багато фірм не виживуть”, — підкреслює Тьєррі Лаві, мер цього міста.

Гаслом триденної зустрічі вибрано слова “Йти до джерела Любові”. Увінчанням паломництва стане урочиста Меса, яку відслужать на урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви. Її очолить ватинканський Державний секретар, кардинал П’єтро Паролін.

“Буде нас мала групка, але вже будуть відкриті басейни санктуарію, що є ознакою повільного повернення до нормальності й надією на ліпше майбуття”, — каже капелан санктуарію о.Ніколя Вентрілья.

“Урочистості будуть набагато скромніші, ніж зазвичай, оскільки ми постійно мусимо дотримуватися санітарних обмежень. Однак ми робимо все, щоб паломників добре прийняли в цьому винятковому місті Марії, — каже о.Ніколя. — Ми надалі не знаємо, чи зможемо організувати традиційну процесію; однак точно буде спільний Розарій та Євхаристійна адорація. Басейни відкрито, хоча в них ще не дозволено занурюватися. Волонтери, однак, приготували спеціальну трасу, щоб кожен з паломників, який того забажає, міг отримати воду з чудотворного джерельця, напитися її або вмитися нею”.

Comments are closed.