НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО У Вінниці встановлять перший пам’ятник блаженнішому Любомиру Гузару

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав разом із єпископом-помічником Київської архиєпархії владикою Йосифом Міляном ознайомились із завершальним процесом створення пам’ятника світлої пам’яті патріарху Любомиру кардиналу Гузару.

Про це повідомляє пресслужба УГКЦ.

Праця над спорудженням пам’ятника ведеться на виробничій базі фірми Ігоря Давидова «САЯМАТ», що на Київщині. Авторами витвору мистецтва є відомі скульптори Олесь Сидорук і Борис Крилов. Встановлять його в місті Вінниці, у парковій зоні поблизу храму Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Автор цієї ідеї – владика Йосиф Мілян та о. Григорій Рогацький, ВС.

На зустрічі обговорили деталі, згідно з якими закінчать етап спорудження кінцевих форм пам’ятника. У розмові з митцями Глава УГКЦ зазначив, що це буде перший у світі пам’ятник патріарху Любомирові Гузару. За словами Предстоятеля Церкви, це – особлива місія скульпторів, яка ще більше приближуватиме глядачам життя та постать Блаженнішого Любомира.

Блаженніший Святослав також зауважив, що Божа пам’ять вічна. Бог пам’ятає вічно, адже імена наші записані на небі. Натомість людська – коротка, тому маємо докладати максимум зусиль, щоб пам’ять про великих мужів нашого народу була належно збережена. Адже це буде запорукою щасливого майбутнього покоління, що підростає.

Коментуючи працю скульпторів, Глава УГКЦ зауважив, що їм вдалося зберегти глибокі людські риси Блаженнішого Любомира. Фізіологічно руки священника у скульптурі важко передати. Адже його руки – це особливий спосіб проповіді.

“У пам’ятнику руки Блаженнішого спочилі на посоху… Спочилі від праці, втомлені від хвороби, важкі з віком. Ці руки монаха-студита працювали в городі Кастель-Гандольфо, ці руки не боялися господарської праці. Руки, які благословили свій народ, у яких спочивав Спаситель. Ці руки роздавали джерело безсмертя – Прествяту Тайну Євхаристії”, – каже блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав додав, що у скульптурі також непросто передати очі, які не бачать. Але митцям це вдалося. Адже попри заплющені очі, його очі промовляють.

Владика Йосиф Мілян додав, що людина, яка знається на іконографії, може у скульптурі Блаженнішого Любомира прочитати богослов’я рук. Адже існує ціла наука про те, наскільки важливі руки. На прикладі ікони Матері Божої Одигітрії (вказуюча дорогу), руки стають для Божого Сина троном, опорою. Рука оберігає… Руки Богородиці приголублюють, додають впевненості та комфорту. Інша рука показує на Свого Сина: “Це мій син, а ваш Бог”. Так і руки Блаженнішого Любомира у скульптурі вчать нас глибини його праці, любові та віри.

На закінчення зустрічі митці на згадку подарували Блаженнішому Святославу мініатюрну копію пам’ятника Блаженнішого Любомира Гузара.

Додамо, що кожного останнього дня місяця у храмі Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Вінниці звершують особливу Божественну Літургію. Цю Службу священники моляться у наміренні всіх тих, хто допомагає у спорудженні пам’ятника Блаженнішому Любомирові Гузару.

Comments are closed.