СВІТ Представник РПЦ вразив недолугою відповіддю Патріарху Варфоломію

Глава синодального відділу Московського Патріархату зі взаємовідносин із суспільством та ЗМІ Володимир Легойда відзначився невіглаством під час спроби спростувати заяву Вселенського Патріарха, передає Духовний фронт України.

Так, Легойда намагався заперечити тезис, що весь руський благочестивий народ є духовними чадами Константинополя. Аргументи представника РПЦ абсолютно очікувано стосувались України.

“Дії Константинопольського Патріархату в Україні не відповідають образу Церкви-матері, якоюї він себе вважає у відношенні до РПЦ”, – заявив Лєгойда. Його слова наводить “Красная весна” з посиланням на Telegram-канал очільника синодального відділу.

На думку російського православного діяча, дії Патріарха Варфоломія І принесли багато страждань, які “відлунюють болем у серцях кожної російської людини”.

“Звідси руський народ прийняв християнство, прийняв хрещення – заявив Патріарх (Варфоломій – ред.). Точку зору самого народу, звісно, ніхто уточнити не потрудився”, – досить несподівано для здорового глузду сказав роспатріот.

Таким чином, Легойда стверджує,  що “точка зору російського народу” має вищу силу, аніж історичні факти.

Нагадаємо, що 9 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій під час богослужіння в одному з храмів Російського Пантелеймонового монастиря на горі Афон промовив: “Це благословенна зустріч батька з його дітьми сьогодні, тому що, якщо весь руський благочестивий народ є духовними чадами Константинополя, тим більше ви, що живуть тут, – наші діти”.

Його слова очікувано викликали шквал критики в російських та проросійських інформаційних виданнях.

Comments are closed.