НОВИНИ УГКЦ підтримала боротьбу білоруського народу

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив слова братерської солідарності  всьому білоруському народові, який бореться за свої права, гідність і свободу.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Водночас Глава Церкви закликав вірних УГКЦ до щоденної молитви о 21:00 за білоруський народ.

Листа зі словами підтримки було надіслано на адресу архиєпископа Тадеуша Кондрусевича та о. Сергія Гаєка, Апостольського візитатора для греко-католиків Білорусі.

“Із тривогою в серці стежимо за щоденними актами насилля, яке чиниться щодо безборонних громадян, впізнаючи в них події, описані словами псалмопівця: “Ось бо безбожники напнули лука, на тятиву поклали свої стріли, щоб у темноті стріляти правих серцем. Коли руйнуються основи, що може праведник зробити?” (Пс. 11, 2–3). Віримо, що Господь Бог, єдиний Владика людської історії, невидимо присутній на вулицях і площах Білорусі, щоб запевнити цьому страждальному народові Свою близькість та Своє спасіння: “Очі його дивляться на вселенну, повіки його за людьми стежать. Господь випробовує праведного й безбожного; хто насильство любить, того ненавидить його душа” (Пс. 11, 4–5)», – йдеться у листі.

Глава УГКЦ також запевнив католицьких ієрархів Білорусі у молитві за припинення насильства, встановлення справедливості, миру та суспільного порозуміння і згоди.

“Усвідомлюючи великі загрози нинішніх подій, молимося і за захист Білорусі від зовнішніх супротивних сил, за збереження єдності білоруського народу, а також незалежності й територіальної цілісності Білоруської держави. Розділяємо з Вами всіма нашу віру та тверде переконання, що наші молитви будуть почуті, адже “Господь бо – справедливий, любить правду; праведники лице його побачать” (Пс. 11, 7)”, – додав Блаженніший Святослав.

Разом з тим, окремим закликом до молитви за білоруський народ Отець і Глава УГКЦ звернувся й до синів і дочок Української Греко-Католицької Церкви. “У ці драматичні дні, коли білоруський народ змагається за свої права та свободи, захищаючи своє волевиявлення, соціальну справедливість і власну гідність, закликаю усіх синів і дочок Української Греко-Католицької Церкви до усильних молитов за припинення насилля над невинними, за встановлення суспільного ладу і порозуміння в білоруському народі, за мир та збереження єдності й цілісності Білоруської держави”, – йдеться у документі.

“Нехай виявом нашої солідарності з білоруським народом стане щира і сердечна молитва, яку долучимо до тих, що творимо щоденно о 21:00 за мир та спокій в Україні”, – додав Глава Церкви.

Comments are closed.