НОВИНИ Справа Сивохи живе: РПЦвУ через “конфлікт” на Донбасі ініціює форум “Люди миру”

Синод РПЦвУ (УПЦ МП), який відбувся 17 серпня, ухвалив рішення звернутися до суспільства щодо проведення в Україні міжнародного громадянського форуму “Люди миру”.

В РПЦвУ також стверджують, що “конфлікт” (а не війна, – ред.) на Донбасі “є частиною планетарних процесів”.

Про це повідомив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній Паканич в ефірі телеканалу “112 Україна”, інформує РІСУ з посиланням на ZIK.

“Підтримуючи всі зусилля та нові домовленості сторін конфлікту щодо всеосяжного припинення вогню, Українська Православна Церква звертається до громадян України та світу, суспільних, гуманітарних українських і міжнародних організацій, які представляють громадянське суспільство, які не є політичними та державними інститутами, та ініціює проведення міжнародного громадського форуму “Люди миру”, здатного стати ефективною діалоговою платформою, яка згенерує зміст для розроблення й реалізації програми дій з припинення конфлікту й відновлення мирного життя людей на Донбасі та сході України. Конфлікт на Донбасі й сході України є складним за змістом і прийшов не тільки до людей, які там проживають, а й до громадян усієї України”, – сказав він.

Читайте також: РПЦвУ може створювати лише вогнища “русского мира” – журналіст про ініціативу Сивоха

Митрополит зазначив, що цей “конфлікт” є частиною планетарних процесів і тим самим впливає на людей, котрі представляють міжнародну спільноту, тому Російська Церква в Україні запрошує до участі у форумі як мирних громадян, які проживають у зоні конфлікту на Донбасі, так і впливових професійних людей, котрі проживають у різних місцях України та країнах світу.

Нагадаємо, не так давно радник секретаря РНБО, відомий шоумен Сергій Сивохо, який опікується питаннями реінтеграції окупованої частини Донбасу, виступав із пропозицією щодо залучення Церкви до процесу примирення. І ця роль у плані Сивоха була відведена чомусь саме Російській Церкві в Україні, тобто УПЦ МП.

Comments are closed.