ЕКСКЛЮЗИВ, НОВИНИ Митрополит ПЦУ розповів, чи перевіряє походження статків жертводавців

Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Рудюк відповів в інтерв’ю Релігійній правді на запитання, чи повинен архієрей звертати увагу на походження статків жертводавців.

“Ви розумієте, дивлячись, які статки. Церква молиться за всіх. Не хочу називати всіх прізвищ, але є люди, які здатні фінансувати великі проєкти. Церква як структура живе на пожертви парафіян. Але церква не вимагає пожертв. В Писанні сказано: все, що тобі принесуть до вівтаря, ти з того повинен жити, і ніяких питань, як використовується ця пожертва (парафія чи єпархія) не повинно виникати”, – пояснив архієрей Православної Церкви України.

Водночас він зауважив, що в єпархії та парафії існують певні контролюючі органи, які й контролюють ці кошти.

“Тобто, проблема майна виникала завжди. За що постраждав Іоанн Златоуст? (св. Іоанн радикально скоротив витрати на утримання архієпископату та критикував за розкіш багатіїв та духовенство – ред.). Саме за це. Він виступив проти церковної симонії (хабарництва – ред.), проти багатства єпископів та духовенства, яке купувало собі єпископські посади. Завжди в церкві було духовенство та єпископи, які жили дуже скромно і були ті, які хотіли мати великі статки. Один єпископ їздив на коні, інший на кареті. Це питання було завжди, але воно не таке важливе і не таке просте, як комусь це здається. Звісно, люди наслухалися, коли архієреї мають по кілька квартир, кілька будинків. Вибачте, ну для чого їм стільки? Що воно дає?” – запитує митрополит Димитрій.

На зауваження, що Московський Патріархат трохи зіпсував репутацію Церкві, владика відповів: “А все тому, що бізнес завжди підтримував Московський Патріархат. Навіть за часів Ющенка. Я вважаю, що кожному єпископу має бути відведений статус. Не буде єпископ ходити в сандалях і пересуватися на заправленій кіньми кареті. Але все повинно бути в міру”.

Читайте повний текст інтерв’ю з митрополитом Димитрієм: “При ротації архієреї відчули релігійний демократизм”

Comments are closed.