НОВИНИ Уманчани заблокували проїзд до будівлі з сотнею хасидів (відео)

В Умані знову конфлікт між місцевими жителями та хасидами через будівництво синагоги. На цей раз місцеві заблокували під’їзд до вигрібної ями будівлі, в якій оселилося 100 паломників. Про це повідомляє Громадське.

Місцеві заявляють, що синагогу побудували з порушенням будівельних норм, через неї у помешканнях поряд потріскалися стіни. Також, за їхніми словами, під час будівництва захопили частину їхньої території.

Крім того, вони скаржаться на неогороджений трансформатор на 10 тисяч вольтів, на який хасиди нібито ллють воду, а це загрожуватиме дітям.

Місцеві жителі заблокували вантажним авто з дровами проїзд до вигрібної ями та не пропускали асенізаторську машину, яку замовили хасиди.

У синагозі проживають приблизно 100 паломників, передає кореспондентка. Хасиди в коментарі hrоmadske запевняють, що синагога збудована законно, у них є всі документи. А щодо місцевих кажуть, що вони штучно нагнітають конфлікт.

А от мешканці заявляють, що їхня мета — щоб паломники тут не жили, бо синагога незаконна і небезпечна, та компенсували їм збитки через тріщини в будинках. Вони заперечують, що конфлікт на релігійній основі.

Нагадаємо, у ніч на 28 серпня місцеві в Умані не давала хасидам потрапити до будинку, пояснюючи це загрозою поширення COVID-19, а також через начебто незаконне будівництво.

Поліція відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу — порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, або релігійних переконань. Місцеві  у коментарі повідомили, що деяких вже викликали на допит як свідків.

Представник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана повідомляв, що хасиди давали місцевим гроші на ремонт через тріщини, але вони просили ще. Від хасидів начебто вимагають один мільйон доларів.

Comments are closed.