НОВИНИ У прикарпатському селі з допомогою Церкви налагодили сортування відходів

Нещодавно в селі Крилос на Прикарпатті облаштували чотири майданчики для роздільного збору відходів. Проект роздільного збору відходів був реалізований з ініціативи місцевої парафіяльної громади при підтримці Львівської освітньої фундації, Бюро УГКЦ з питань екології та місцевої влади.

Тепер мешканці та гості села мають змогу сортувати відходи на чотири фракції: ПЕТ-пляшка, папір, скло світле та темне, повідомляє Бюро УГКЦ з питань екології.

У різних частинах села було встановлено 16 контейнерів з маркуванням, що і в якому вигляді необхідно до них вкидати. Також на кожному майданчику прикріплено інформаційний банер із закликом долучатися до сортування і подбати про рідне село.

Для того, щоб спонукати місцевих жителів та прочан до правильного поводження з відходами, в місцевому храмі священнослужителі регулярно пояснюють суть християнської відповідальності за довкілля, важливість зменшення кількості непотребу, акцентуючи на тому, що відходи можуть отримати нове призначення, якщо ми, посортувавши, дамо їм цей шанс. З цією метою кожне домогосподарство отримало інформаційні флаєри, в яких зібрані аргументи, для чого слід сортувати відходи і як це правильно робити.

Надалі планується організувати збут накопичених відходів, а отримані кошти використовувати для реалізації майбутніх соціальних проектів на парафії із залученням місцевої молоді та дітей.

Comments are closed.