НОВИНИ Ситуація нині не дозволяє пропустити в Україну хасидів з Білорусі – МЗС

Ситуація на цей час не дозволяє пропустити в Україну додаткову кількість хасидів, які зібралися на кордоні з Білоруссю.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін в ефірі каналу “Україна 24” в середу, 16 вересня, передає Укрінформ.

“На сьогоднішній момент ситуація не дозволяє нам дозволити пропуск в Україну додаткової кількості хасидів, зокрема тих паломників, які на сьогоднішній день зібралися на кордоні з Білоруссю. Ми постійно проводимо спільно з колегами з інших відомств роз’яснювальну роботу, і реакція, в принципі, є досить адекватною. Ми не фіксуємо значних порушень”, – сказав Єнін.

Він додав, що значною мірою цьому сприяла готовність українських органів реагувати належним чином на порушення громадського порядку чи режиму перетину кордону.

У цьому контексті дипломат нагадав, що кілька днів тому з України було депортовано декількох громадян Ізраїлю за порушення ними громадського порядку в місці паломництва.

Щодо перспектив потрапляння хасидів, які зібралися на білоруському кордоні, в Умань, Єнін зауважив, що “на сьогоднішній день ми керуємося насамперед тими нормативними документами, які затверджені урядом та національними інтересами України”.

Він також поінформував, що українські дипломати перебувають в постійному контакті з керівництвом уряду Ізраїлю.

“Я безпосередньо декілька разів на день спілкуюся з міністром Елькіним, який визначений прем’єр-мінітсром Нетаньяху як координатор взаємодії з Україною з питань паломництва хасидів і, хочу сказати, що ми маємо надзвичайно хороший рівень взаємодії. Буквально позавчора в Україну приїхали двоє представників поліції Ізраїлю, сьогодні очікується прибуття ще чотирьох. Усе це спрямовано на покращення взаємодії і забезпечення нормального діалогу з представниками паломників”, – зазначив Єнін.

Передісторія:

  • 14 вересня сотні хасидів намагалися потрапити в Україну з Білорусі. На кордон прибув голова ДПСУ.
  • Голова ДПСУ Сергій Дейнеко повідомив президенту Володимиру Зеленському, що прикордонники очікують ще більше 3 тисяч паломників, які прибуватимуть на ділянку українського кордону з Білоруссю.
  • Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд до України осіб, які не підпадають під категорію винятків з постанови уряду, що забороняє в’їзд на територію України іноземців.

Що було раніше:

  • 25 серпня на нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського ухвалили рішення про обмеження паломництва хасидів до Умані для святкування Рош га-Шана.
  • В ніч проти 28 серпня набула чинності заборона в’їзду на територію України іноземних громадян. Водночас уряд прописав низку винятків.
  • 4 вересня стало відомо, що коронавірусну хворобу COVID-19 діагностували у шістьох паломників-хасидів, які приїхали в Умань до введення заборони на в’їзд в Україну іноземців

Comments are closed.