НОВИНИ РПЦ в Україні відхрестилася від впливу Медведчука. Він з цим не згоден

РПЦ в Україні, яка влаштувала у Святогірській лаврі форум «Люди миру», відхрестилася від зв’язків з депутатом Віктором Медведчуком, хоча всі три пов’язані з ним телеканали висвітлювали подію, а сам він виступив із заявою на підтримку форуму. Про це заявив речник РПЦвУ Микола Данилевич, повідомляє hromadske.

За його словами, форм був «аполітичним», бо політики «певною мірою себе вичерпали».

«Політичні лідери не можуть поки запропонувати нічого конструктивного, щоби подолати конфлікт (на Донбасі — ред.). Ми хотіли дати слово простим людям з Донбасу: вчителям, лікарям, військовим», — сказав представник церкви.

Кум Путіна та один з лідерів «Опозиційної платформи — за життя» Віктор Медведчук схвально відгукнувся про цей форум.

Три телеканали, які належать соратнику Медведчука, — «112 Україна», ZIK та NewsOne — висвітлювали цей форум. Також це робили телеканали «НАШ» (Євген Мураєв), «Інтер» (Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін), «Україна 24» (Рінат Ахметов).

Водночас Данилевич пояснив, що подію могли висвітлювати й інші медіа, жодної заборони не було.

«Хто хотів — міг звернутися і висвітлювати цей форум… не захотіли висвітлювати форум сили, які проти завершення війни», — сказав речник УПЦ МП.

Що це за форум?

21 вересня у Святогірську на Донеччині відбувся форум «Люди миру», організований УПЦ Московського патріархату. Офіційна заявлена мета події — «включення у переговорний процес на сході України всього суспільства, щоби почути думку і сформувати побажання мирних жителів». Ще перед початком форуму ми розповідали, чому цей захід радше треба було назвати «Люди руського миру».

Comments are closed.