НОВИНИ Вишиті Євангелія та Псалми. У рівненському музеї виставлено креативні книги

У Рівненському літературному музеї Уласа Самчука представлено унікальну колекцію арт-буків місцевої майстрині Олени Медведєвої. Це вишивані книги ручної роботи, зокрема – чотири Євангелія.

Як зазначено на сторінці музею в Facebook, в експозиції виставки – понад тридцять сучасних креативних книг ручної роботи. Це “Кобзар” Тараса Шевченка,  твори Івана Франка, Лесі Українки і Ліни Костенко, Біблійні псалми, а також окремо Євангелія від чотирьох євангелистів.

Євангеліє Олени Медведєвої. Фото UA: Рівне

До речі, торік Євангеліє від Матвія, створене Оленою Медведєвою, увійшло до Книги рекордів України як найбільша вишита вручну книга. Її вага – 9 кг 400 грамів, в ній 60 сторінок, товщина книги – 12 сантиметрів, і в ній вишито 88 тисяч 700 літер і розділових знаків.

Окрім вишитих книг, у доробку майстрині – мереживні, різьблені, солом’яні, шкіряні, бурштинові та плетені книги, а також книжкові мініатюри.

Євангеліє Олени Медведєвої. Фото UA: Рівне

Олена Медведєва – член Національної спілки письменників України, письменниця й журналістка.  Також має фах юриста й психолога. Вона – офіційний автор трьох вишиваних шрифтів, власник торговельної марки “Креативна книга”. Майстриня вишиває трьома мовами: українською, англійською та польською.

Comments are closed.