НОВИНИ “Де правда – там Бог, де Бог – там перемога”, – капелан Григорій Стасюк

Протоієрей ПЦУ, військовий капелан отець Григорій Стасюк упродовж 12 років є священнослужителем Православної Церкви. Священник від початку війни разом з волонтерами допомагав українським військовим і матеріально, і психологічно. З 2017 року  став військовим капеланом у Національній академії НГУ, а зараз забезпечує духовний супровід військовослужбовців НГУ у складі ООС.

Про те, як існують поряд віра в Бога та українські військові, особливості душпастирської роботи у зоні проведення операції Об’єднаних сил та християнські цінності поговорили з капеланом Григорієм Стасюком, повідомляє Пресслужба угрупування НГУ в ООС.

“Святе Письмо,  як орієнтир для віруючих, показує особливе ставлення Ісуса Христа до воїнів. У Требнику Православної Церкви є перелік молитв для військових. Це, наприклад, благословення військової хоругви, благословення бойового прапору та благословення воїнам, що йдуть на війну. Священники також освячують  зброю, але вона закликана обороняти, тому що військовий, який відстоює інтереси своєї держави, захищає і свою родину. Доля воїна – це берегти мир, але мир не у рабстві, а на справедливих засадах”, – розповідає капелан.

За його словами, військовий капелан живе у тих самих бойових умовах, що і військові та є повноправним членом військового підрозділу.

“Я займаюся задоволенням релігійних потреб військовослужбовців, індивідуальною душпастирською опікою особового складу. Організовую та проводжу спільні молитви, богослужіння, урочисті заходи присвячені до державних та релігійних свят.

У нас свобода віросповідання, і якої б віри не була людина, Бог є одним для всіх. Окрім того, завдання капелана також виховувати у військовослужбовців толерантне ставлення до людей з іншим світоглядом та релігійними переконаннями”, – зазначає священник.

Він розповідає, що на війні немає людей, які не вірять у Бога.

“Коли людина бачить страждання та смерть, коли навколо проливається кров, питання віри, життя і смерті стають актуальними. Приведу як приклад цитату з Євангелія від Іоана: “Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх”. Наші воїни захищають Батьківщину, свої родини, правду, і нас усіх. Де правда – там Бог, де Бог – там перемога”, – вважає отець Григорій Стасюк.

Comments are closed.