НОВИНИ Нацбанк випустив монету із церквою Покрови на Хортиці

Від сьогодні вийшла в обіг п’ятигривнева пам’ятна монета,  випущена до 250-річчя Запоріжжя. Серед символів, зображених на монеті –  церква Покрови на острові Хортиця.

Як йдеться на сайті НБУ, монету присвячено місту з багатою історією, одному з найбільших адміністративних, індустріальних і культурних центрів півдня України, в якому унікально поєднуються природа, промислові гіганти, розмаїття архітектури, назва якого пов’язана з відомими Дніпровськими порогами. Саме тут розташований острів Хортиця – унікальний природний комплекс – історичний та духовний центр Запорізького краю.

На аверсі монети розміщено стилізовані споруди острова Хортиця, зокрема козацьку церкву Покрови, герб міста (праворуч), план Олександрівської фортеці (ліворуч), що, як два береги ріки, з’єднані мостом. На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію, що поєднує історію та сьогодення міста: на тлі дзеркального абрису козацького профілю – церква Святого Миколая, ліворуч від якої – скульптура кам’яного хранителя історії, а також гребля ДніпроГЕСу.

Comments are closed.