СВІТ “Скрєпи” дали тріщину. РПЦ звинувачують у розоренні могил фронтовиків Другої світової

Експерти, оглядачі та релігієзнавці давно звикли до того, що Російська православна церква активно підіграє кремлівській пропаганді, в тому числі, культивує міф “великої російської перемоги” у Другій світовій війні, яку в Росії називають “Великая отечественная”.

Однак в Буйському районі Костромської області відбулись події, які ставлять під сумність безумовну відданість кліриків РПЦ міфам про героїзм російських фронтовиків.

Місцеві мешканці виявили факти розорення могил одного з цвинтарів, при цьому деякі поховання взагалі були “зрівняні з землею”, це пише K1NEWS.RU з посиланням на “Новые извести”.

Жителі звинувачують у цьому клір Макарієво-Писемського жіночого монастиря РПЦ, які не вперше проводять неузгоджені перепланування зазначеного цвинтаря, котрий знаходиться на території обителі.

Росіяни регулярно повідомляли про те, що з могил зникають огорожі, подеколи навіть пам’ятники. В тому числі, священнослужителі не гребують зачіпати могили ветеранів Друго

Родичі померлих не змогли самотужки добитись справедливості від кліру монастиря і звернулись до поліції. Втім, поліцейські теж зазнали фіаско – служителі церкви усіляко уникають контакту з правоохоронцями.

Зрештою секретар Костромського єпархіального управління протоєрей Валерій Бунтєєв надав коментар з приводу скандальної ситуації. «Щодо демонтажу огорожі, то, зі слів ігумені Ніни, парканчики заважала прибиранню території цвинтаря. З огляду на відсутність зв’язку з родичами похованих, огорожі прибрали без їхнього відома», – пояснив він.

Дивно, але місцевих мешканців коментар клірика не задовільнив. Натомість, родичі похованих на цвинтарі людей подали заяву до прокуратури та слідчого комітету Костромської області. Окрім цього, відповідне звернення надіслано і на адресу Священного Синоду Російської православної церкви.

Чому у жіночому монастирі вирішили знехтувати пам’яттю фронтовиків, міф про велику перемогу яких дуетом з Кремлем оспівує священноначаліє РПЦ, лишається, на разі, питанням без відповіді.

Джерело: Духовний фронт України

Comments are closed.