НОВИНИ Митрополит ПЦУ освятив місце для майбутнього гвардійського храму

Сьогодні на базі Східного територіального управління та військової частини 3017 НГУ, що у Харкові, освятили місце для майбутнього храму Святого Великомученика Юрія-Переможця.

Урочистий Чин благословення та освячення Хреста на місці майбутнього храму Великомученика Юрія-Переможця провів голова синодального управління військового духовенства Православної Церкви України високопреосвященний митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, повідомляє пресслужба НГУ.

“Від імені Епіфанія – Митрополита Київського і всієї України – вітаю всіх вас зі святом. Будівництво храму – це лише початок становлення  нашої душі. Саме в цей храм ви зможете приходити, щоб полікувати свою душу, бо для військового дуже важливо мати міцний дух і стійкий емоційний стан”, – зазначив він.

За словами командувача НГУ Миколи Балана, вже невдовзі до храму Великомученика Юрія-Переможця зможуть приходити не лише військовослужбовці НГУ, правоохоронці, представники інших родів військ, а й просто цивільні жителі Харківщини.

“Наша мета – це створення не лише належних умов для проходження служби гвардійців, а й умов для задоволення їхніх духовних потреб. Саме тому в кожній військовій частині чи установі НГУ є капелани. На сьогодні функціонує ряд релігійних споруд. Більшість з них – це каплички, або ж приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. Спочатку на території бригади ми також планували побудувати капличку, але з огляду на велику кількість підрозділів Нацгвардії, які знаходяться саме на Харківщині, було прийнято рішення спорудити храм”, – сказав командувач.

Серед військових є багато вірян. Зокрема православних та греко-католиків, представників інших конфесій. У частині є два капелани. А от власного храму чи каплички, як у багатьох підрозділах, в частині досі не було. Тож ідея побудувати гвардійський храм виникла ще у 2016 році через необхідність духовної підтримки військовослужбовців. Наразі для її реалізації є все необхідне: рішуча воля командування та їхніх помічників – військових капеланів. Архітектори вже розробили інноваційний проєкт, допомагатиме у будівництві й ініціативна група меценатів та волонтерів.

Нагадаємо, що починаючи з 2017 року у структурі Національної гвардії України розвивається капеланська служба. Військові священники стали добрими пастирями бійцям та надійними помічниками командирів, зокрема в районі проведення операції Об’єднаних сил. Також вони багато працюють у сфері різноманітних гуманітарних проєктів та допомозі цивільним мешканцям. Наразі в НГУ службу несуть 48 військових капеланів, функціонує 39 релігійних споруд, з них більшість – це приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. У найближчій перспективі буде збудовано тринадцять храмів на території військових частин.

Comments are closed.