СВІТ “Ми дозволяємо, аби наші брати і сестри помирали від голоду” – Папа

Голод – не лише трагедія для людства, а також його ганьба. Про це зазначив глава Католицької Церкви у посланні з нагоди Всесвітнього дня продовольства, що цього року збігається із 75-ю річницею заснування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), повідомляє VaticanNews.

“Голод значною мірою  викликаний нерівномірним розподілом плодів землі, до чого додається нестача інвестицій у сільськогосподарський сектор, наслідки кліматичних змін і зростання кількості конфліктів у різних частинах планети. З іншого боку, на смітник викидаються тонни продовольства. Перед обличчям такої дійсності ми не можемо залишатися нечутливими чи паралізованими. Ми всі є відповідальними”, – наголошує Папа Франциск у своєму відеопосланні, скерованому до Директора Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Цюя Дуньюя та всіх співробітників цієї структури.

Покликаючись на тему цьогорічного Всесвітнього дня, що звучить “Виростити, нагодувати, підтримати. Разом. Наші дії – це наше майбутнє”, Папа зазначав, що вона вказує на необхідність об’єднати зусилля та діяти рішуче. Адже протягом 75-ти років своєї діяльності FAO навчилася, що не вистачить виробити їжу, не менш важливими є сталість продовольчих систем, аби вони були спроможними надати здорову їжу, доступну всім.

“Йдеться про те, щоби впроваджувати інноваційні вирішення, що можуть перемінити наш спосіб виробництва та споживання харчів задля добробуту наших спільнот і нашої планети, посилюючи здатність відновлювання та сталості на тривалий період”, – сказав Папа, підкреслюючи, що цей період великих труднощів, викликаних пандемією, ще більше вимагає підтримати ініціативи різних міжнародних інституцій на користь сприяння сталому й диверсифікованому сільському господарству, підтримати малі сільськогосподарські спільноти та співпрацювати задля розвитку села в найбідніших країнах світу.

“Іноді діалектичні чи ідеологічні дискусії віддаляють нас від досягнення мети, й ми дозволяємо, аби наші брати й сестри і далі помирали через нестачу їжі. Сміливим рішенням було би з коштів, які задіяні в озброєння та інші військові видатки, створити “Всесвітній фонд” для того, аби остаточно викорінити голод і зробити внесок у розвиток найбідніших країн. Таким чином, вдалося би уникнути багатьох війн і міграції багатьох наших братів і сестер та їхніх сімей, які змушені залишати свою домівку і свою країну, шукаючи гіднішого життя”, – сказав  Папа Франциск.

Comments are closed.