НОВИНИ Львівська інтелігенція відреагувала на заяву митрополита РКЦ

Львівська інтелігенція написала відкритий лист архієпископу РКЦ в Україні Мечиславу Мокшицькому, у якому відреагувала на його висловлювання «про український націоналізм, який шкодить Україні».

Про це повідомляє «Духовний фронт України».

За словами львівської інтелігенції, позиція Мокшицького є повністю безпідставною і надуманою. «Ви, будучи духовною особою, а не політиком, маєте необережність висловлювати політичні звинувачення, що суперечить основній місії, покладеній на Вас Апостольським Престолом…Хоча Ви і стверджуєте, що відкриті для єдності, але реально Ваші слова та дії ведуть до дискредитації тих кроків, які і українці, і поляки вже зробили на шляху до принципового порозуміння. А протиставлення РКЦ і УГКЦ може вести лише до розбрату, але аж ніяк не до любови», – йдеться у листі.

Такі заяви Мокшицького демонструють недружнє ставлення до України як держави, до українського народу та церкви.

«Виокремлення вірних РКЦ лише однієї національної належності з ігноруванням національних потреб інших вірних, що перебувають під Вашою духовною опікою, «плекання польськості» на теренах України, на наш погляд, не може відповідати політиці Апостольського престолу та принижує статус Римо-католицької церкви як Церкви Вселенської, до якої належить також і УГКЦ», – підсумовується у листі.

Автори звернення зазначають, що сьогоденна Україна проходить складні етапи становлення і розвитку демократичної правової держави. Шукаючи світової підтримки у проведенні реформ та боротьбі з російським агресором, Україна високо цінує позицію свого стратегічного партнера і сусіда – Польщі – та сприяння з боку Апостольського Престолу. Не менше важливою для майбутнього нашої держави має бути і єдність українського народу, бо тільки єдність та злагода всередині країни разом із щирим порозумінням та миром із сусідами може бути тим, що насправді миле Богові «Щоб усі були одно…» Ів. 17 (21).

Львівські інтелігенти попросили Мечислава Мокшицького висловлюватися та діяти у більшій відповідності до його місії глави гілки Вселенської церкви у нашій державі.

Нагадаємо, 25 вересня Мечислав Мокшицький під час виступу на конференції, присвяченій «драматичній і складній історії РКЦ на Сході», яка відбулася в рамках Третього прикордонного («Kresowego») конгресу в Люблінському Католицькому університеті, зазначилив проблеми, з якими, на Вашу думку, зустрічається в Україні РКЦ. На думку Мечислава український націоналізм – одна за найповажніших проблем, з якою стикається РКЦ. РКЦ вУкраїні трактують як польську церкву і тому намагаються їй перешкоджати та обмежувати її діяльність. Націоналізм, який, з Вашої точки зору Мечилсава, панує в Україні, особливо в Греко-католицькій церкві і обмежує Вашу свободу діяльності.

Comments are closed.