НОВИНИ Єпископ УГКЦ пригрозив покарати священника, який балотується до облради

Коломийська єпархія УГКЦ обіцяє покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради. Відповідне попередження єпархія надіслала отцю та оприлюднила на своєму сайті.

У канонічному попередженні зазначається, що священник Коломийської єпархії Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священника в соціальній мережі, коли повідомив на своїй сторінці у Facebook, що балотується Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє».

За словами єпархіяльного єпископа Василя Івасюка, поведінка Мединського порушує норму канону 143 Канонів партикулярного права УГКЦ. Відтак, єрарх закликає Миколу Мединського «ще раз переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру із списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради».

«І застерігаю, що якщо Ви і надалі чинитимете протиправну поведінку, буду зобов’язаний покарати Вас карою суспенди (йому забороняється виконувати усі священнодіяння — РП) та повідомити про це главу УГКЦ та Конгрегацію для Східних Церков», — йдеться у листі Василя Івасюка до Миколи Мединського.

Громадянській мережі ОПОРА капелан Микола Мединський розповів, що є розпорядження, яке забороняє священникам Греко-Католицької Церкви брати участь у виборах. Утім, сам Мединський ще не знає, чи зніме свою кандидатуру, хоч і пообіцяв дослухатись до побажань єпархії.

Comments are closed.