НОВИНИ На Кіровоградщині віряни ПЦУ і РПЦвУ вирішували, кому дістанеться храм

У будинку культури села Чечеліївка Петрівського району Кіровоградської області відбулися збори місцевих жителів за участю виїзної комісії Кіровоградської обласної державної адміністрації – було винесено на розгляд “питання про зміну канонічного підпорядкування релігійної громади Свято-Покровської парафії”.

Перед присутніми виступали чиновники, священники, прихожани, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на репортаж зі зборів в СВN 30 липня 2019 року.

У селі є два офіційні документи. Перший – протокол, датований 29 січня 2019 року. У ньому йдеться про створення релігійної громади Російської церкви в Україні (УПЦ МП). Підписалися п’ятеро прихожан. Під другим протоколом від 1 березня – про громаду ПЦУ – стоїть 97 підписів. Чиновники з обласного центру повинні розібратися, кому віддати перевагу.

Перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко почав збори: “Ми приїхали сюди вислухати вас. А вже потім, все проаналізувавши, прийняти рішення. Ми не підтримуємо жодну зі сторін, наша головна мета – розібратися в ситуації”. Він дає слово по черзі прихильникам ПЦУ і РПЦвУ.

Представники громади ПЦУ стверджують, що церковні збори за РПЦвУ проходили без оголошення, ніхто про них не знав, крім маленької групи зацікавлених осіб. А віряни РПЦвУ заявляють, що протокол про створення громади ПЦУ – помилковий, так як його підписали люди, які не бувають в церкві.

“Ми – Українська Православна Церква і не маємо ніякого відношення до Росії”, – заявляє під час виступу прихожанка храму Олександра Усенко з РПЦвУ.

Також слово взяв багочинний Петровського району Олександрійської єпархії РПЦвУ протоієрей Дмитро Городецький.

“Тут йдеться про канонічність. Ми як священники повинні людей вести до порятунку. У нас є чіткі правила – не насаджені путіними, кирилами, обамами [президентом РФ Путіним, Патріархом Кирилом , президентом США Обамою, – ред.]. У нас є глава – Христос. І Христос сказав: “Одна церква, одне стадо, одне хрещення”. Ми як священники заявляємо: нікуди ми переходити не збираємося, ми є УПЦ і молимося ми за свого предстоятеля митрополита блаженнішого Онуфрія, молимося ми за свою владу, ніякі кулі ми не купуємо в серця наших хлопців [українських воїнів АТО, – ред.], а ще й навпаки – допомагаємо їм і завжди молимося за них”.

Одна з головних претензій прихильників ПЦУ – служба ведеться церковнослов’янською, а не українською мовою. Священник Микола з РПЦвУ, який служив у селі, готовий піти на компроміс – читати проповіді українською, а служби залишити, як є, церковнослов’янською. Однак цього для настання миру в селі недостатньо.

Чечеліївський сільський голова Сергій Дяченко висловив своє бачення: “Реєструвати дві громади, є храм, побудований 1905 року, він є археологічною пам’яткою. Визначаються години проведення богослужінь – одні в один час, другі – в інший. І все, вирішено питання”.

Але не всі віряни з ним згодні. Перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко резюмує: “Все записано, внесено до протоколу. Будемо відпрацьовувати з юристами, оскільки готового рішення немає”.

Один з місцевих парафіян наостанок заявив репортерові: “Скажу одну штуку вам, тільки ви прізвища мого не пишіть. Пам’ятайте, як 31 січня по всіх церквах дзвони за загиблими в Дебальцевому били? А наш батюшка не захотів. З єпархії, сказав, розпорядження не було… “.

Comments are closed.