НОВИНИ, СВІТ Патріарх Кирило наступний день народження святкуватиме як Вселенський – росЗМІ

На сайті російського телеканалу “Царград”, наближеного до РПЦ та контрольованого “православним олігархом” Костянтином Малофєєвим, з’явився панегірік Патріарху Московському Кирилу на честь його 73-го дня народження, передає Сerkvarium.

Публікацію назвали “Вселенський Патріарх Кирило”.

Саме так. Автор матеріалу Михайло Тюренков (заступник головного редактора “Царграду”) напророчив очільнику РПЦ статус Вселенського Патріарха вже найближчим часом:

“Велика ймовірність, що сьогоднішній, 73-й, день народження Предстоятеля Російської Православної Церкви Святішого Патріарха Кирила буде відсвятковано як день народження Патріарха Московського і всієї Русі… в останній раз. Вся логіка новітньої церковної історії веде до того, що вже дуже скоро Російський Першоієрарх стане Вселенським. Всупереч власній волі і волі своїх попередників, давно гідних цього титулу “першого серед рівних” ієрархів Церкви Христової, які, проте ось уже більше половини тисячоліття справді по-християнськи смиренно применшували себе перед чотирма древніми східними Патріархами”.

Тюренков обгрунтовує своє пророцтво кількома тезами.

1. РПЦ – церква єдиної православної держави, яка існує після падіння Візантії 1453 року.

2. РПЦ була єдиною церквою, яка виступила проти Фераро-Флорентійської унії.

3. У РПЦ було кілька історичних можливостей отримати статус Вселенської, на які навіть були згодні Константинопольські Патріархи (наприклад, “1588 року Константинопольський Патріарх Ієремія II прибув із захопленого турками Константинополя до Нового Царгорода – Третього Рима – і фактично запропонував російському царю Федору Івановичу зробити Москву градом Вселенських Патріархів”).

4. Всі Патріархи розуміли, що РПЦ – останній окоп православної віри на землі (!!!), і тому постійно їздили в Москву за милостинею або політичною підтримкою.

5. Католицькі країни це теж визнавали, а тому постійно намагались зруйнувати цей оплот.

6. Всі давні патріархати аж до 1917 року як жебраки фінансувались Росією.

7. Греки давно відступили від істини, а Константинопольський Патріарх зрощував східно-папістську єресь.

8. Третій Рим вже 1948 року міг стати першим серед рівних, але греки зірвали Всеправославний собор в Москві.

9. Почалось відпадіння давніх патріархатів в єресь. Два з них вже відпали, а останні два – Єрусалим та Антіохі – сукупно мають пастви не більше 1% від всіх християн (тобто, їхнє визнання ПЦУ кількісно нічого не вирішує).

Висновок: саме Московський Патріарх Кирил має зайняти вакантний Вселенський престол. До речі, так думає багато представників РПЦ, які активно задіяні у дискредитації Вселенського Патріарха Варфоломія, що начебто впав в “єресь папізму”.

Що ж, залишилось чекати недовго.

Як повідомлялось раніше, оліграх Костянтин Малофєєв зараз активно працює над створенням фабрики “православних тролів”. Про це пише авторитетне видання “Открытые медиа” з посиланням на адміністраторів кількох пабліків, які спілкувалися з представниками Малофєєва.

Comments are closed.