НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО У Чернігові заклали нову церкву ПЦУ, присвячену святому Івану-воїну

Семеро капеланів ПЦУ на Ремзаводі у Чернігові заклали капсулу в основу майбутнього будівництва нового православного українського храму.

Богослужіння очолив обласний благочинний ПЦУ, народний герой України, настоятель Всіхсвятського собору Ніжина Сергій Чечин, повідомляє Духовний фронт України з посиланням на видання “Сіверщина”.

Храм буде посвячений святому Івану-воїну.

Як уточнив о. Євген Орда, капелан ОК “Північ”, храм названо на честь Івана-воїна, якого ще звуть Руським.

Він народився на Гетьманщині 1690 року, воював, жив у полоні в турецького аги. Навіть турки за життя називали його святим. Помер 1730 року у грецькому місті Прокопіоні і ховали його як архієрея. Через три з половиною роки його мощі, які виявились нетлінними, були перенесені до храму.

1930 року було закладено будівництво храму Йоана Русина на острові Евбея (Греція). Завершилося 1951 року, відтоді мощі покояться в храмі.

До святих мощів Йоана Русина ідуть паломники з усієї Греції та інших країн.

У записах про нові чуда святого Йоана є дивні випадки: це і спасіння від корабельних аварій, і зцілення безнадійних хворих. Вже давно помітили особливу прихильність святого до дітей: із чудес, здійснених за його молитвами, найбільше радують численні випадки благодатної допомоги хворим дітям — зцілення від білокрів’я, онкозахворювань, паралічу, а також повернення дітей-наркоманів до нормального життя.

Comments are closed.