НОВИНИ “За сиріт відповідальне все суспільство”, – митрополит Епіфаній

Сьогодні, у День усиновлення, Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній у своїму зверненні зазначив, що відповідальність у боротьбі із сирітством лежить на всьому українському суспільстві. Про це він написав на сторінці в Facebook.

Митрополит навів статистику, яку оприлюднив уповноважений з прав дитини Микола Кулеба:  із 100 тисяч дітей, які перебувають в українських інтернатах, 95% мають живих біологічних батьків. “Коли чуєш цю цифру, неможливо повірити, що стільки людей відмовилися від щастя своїх дітей, відреклися від частинки себе, від свого продовження або були через злочинне недбальство позбавлені батьківських прав”, – зазначив він.

“Водночас не покидає думка надії: Україна може стати місцем на карті світу, де жодна дитина не відчуватиме себе сиротою. Безумовно, хтось може заперечити – це неможливо. Але з Богом – все можливо! Адже про нас і наші благі справи піклується Господь – наш Отець, всі ми Його діти і Він ніколи не відмовиться від нас: для Нього немає чужих дітей. Тож самотності не місце там, де панує християнська любов, піклування про ближніх, підтримка для тих людей, які близькі до зневіри настільки, що готові відпустити дитину в невідомість коридорів інтернату.

Як читаємо у Священному Писанні: “Чиста i непорочна побожнiсть перед Богом i Отцем є в тому, щоб пiклуватися про сирiт i вдiв у їхнiх скорботах i берегти себе неоскверненим вiд свiту” (Як. 1: 27). Тому ми повинні прагнути й докладати максимальні зусилля для того, аби якомога більше дітей знайшли батьків; допомагати тим, хто не розуміє, що втрачає найдорогоцінніше. Або ж самим наважитись на прийняття у свою сім’ю дитини, мрія якої – мати свій дім, бути в сім’ї. Якщо ж не можете стати батьками, то бути дитині другом, який не зрадить і не відречеться, – може кожен. Відвідуючи інтернати, приділяючи увагу їхнім вихованцям, ми стаємо для них променем надії, що їхнє життя – має значення, воно важливе. Принагідно, дякую усім тим людям, які вже проявили сміливу любов і прийняли у свою сім’ю дитину з непростою долею, подарувавши їй тепло домашнього затишку.

Цей день дозволяє нам сьогодні переосмислити, про яку Україну ми мріємо. Безумовно, це країна без сиріт, де батькам не доводиться у силу різних причин – слабкості, недбальства, байдужості чи неблагополуччя – залишати своїх дітей у холодних стінах інтернату. Та навіть вони не в змозі подолати тепло любові, які ці чисті й безневинні діти можуть дати біологічним чи прийомним батькам. Відкрийте свої серця для цієї любові – і ви врятуєте цілий світ дитячого життя”, – йдеться у зверненні митрополита Епіфанія.

Comments are closed.