НОВИНИ ПЦУ: “Ідеологія, збудована на ненависті, не здатна привести до щастя і процвітання”

Щороку 29 вересня український народ та люди доброї волі усього світу поминають жертв Бабиного Яру, йдеться у публікації ПЦУ у Facebook.

Це місце усього за кілька років під час Другої світової війни стало справжньою братською могилою, яка упокоїла десятки тисяч євреїв, ромів, діячів українського націоналістичного руху, патріотичних спілок, військовополонених, в’язнів, підпільників, партизанів, моряків Дніпровської флотилії, душевнохворих, заручників, порушників комендантської години та нацистського порядку. Загалом – від 100 до 150 тисяч осіб.

До сьогодні невідома точна кількість людських жертв, не з’ясовані всі обставини і місця масових страт, відсутні повні відомості про виконавців цих масових вбивств. Але крок за кроком ми відновимо історичну справедливість, ми обов’язково дізнаємося правду, впевнені священнослужителі.

“Ми маємо пам’ятати усі сторінки нашої історії, зокрема й трагічні, щоб виносити з минулого правильні уроки. Один з яких – що всяка ідеологія, збудована на ненависті людини до людини, не здатна привести до щастя і процвітання, як обіцяє, а веде лише до пекла терору і вбивств”, – наголосили у ПЦУ.

Аудіовізуальна інсталяція на території урочища, присвячена вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру.

Митрополит Епіфаній окремо зауважив, що місця минулих трагедій повинні стати для нас пересторогою, місцями пам’яті, що спонукають до порозуміння і примирення, до поваги й любові до наших ближніх.

“Пам’ять про жертв трагедії Бабиного Яру має назавжди стати попередженням усьому людству, яким є результат жорстокості й ненависті, гордині й самовозвеличення, гріха і зла, які ніколи не повинні брати верх над людиною”, – пише митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Facebook.

На думку Предстоятеля, для зцілення ран минулого нам потрібна єдність – не вдавана, а справжня, підтримана повагою до тих, хто поруч, і кого вже немає з нами, а також – щира молитва.

“Не роз’ятрюючи, а загоюючи рани минулого, ми зможемо отримати цінний досвід і правильні рішення для сучасних проблем, запобігти їх хибному розв’язанню й непоправному злу у майбутньому. Тож пам’ятаймо, шануймо й робімо правильні висновки з уроків, які подає нам історія”, – закликав митрополит Епіфаній.

Аудіовізуальна інсталяція на території урочища, присвячена вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру.

Нагадаємо, що 29 вересня у Бабиному Яру за участі духовенства відбулися жалобні заходи. Меморіальний центр цього дня представив масштабну аудіовізуальну інсталяцію на території урочища, присвячену вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру.

В основі інсталяції – символ Дерева життя. Трагедія Бабиного Яру показує, як легко воно може бути знищене. Колони, простріляні тисячами куль того ж калібру, що й кулі, від яких загинули люди у Бабиному Яру.

Інсталяція працює цілодобово, і вночі крізь кульові отвори проходить світло та звук пам’яті.

Comments are closed.