НОВИНИ Речник РПЦвУ агітує вірян голосувати за проросійських депутатів

Заступник голови Синодального відділу Зовнішньоцерковних відносин священник РПЦвУ (УПЦ МП) Микола Данилевич заявив, що ситуація із виборами в Чорногорії є “уроком для України, як Церква може впливати на політику”.

Данилевич у коментарі проросійському  каналу “Перший козацький”  натякнув, що віряни Московського Патріархату мають підтримувати проросійські політичні сили, адже саме вони підтримують Московську Церкву.

В Македонии хотят автокефалии, Кипр агитируют за ПЦУ. прот. Николай Данилевич

В МАКЕДОНИИ ХОТЯТ АВТОКЕФАЛИИ, #КИПР АГИТИРУЮТ ЗА #ПЦУ. ПРОТ. НИКОЛАЙ #ДАНИЛЕВИЧ"К сожалению, #автокефалия сейчас превратилась в такой политический инструмент, который не отображает внутреннего запроса Церкви, внутренней жизни #Церкви", – рассказал заместитель главы Отдела внешних церковных связей протоиерей Миколай Данилевич (Микола Данилевич)."Патриарха Феодора, по его же вине, скажем так, негативно воспринимают на Кипре. Он признал наших раскольников, поминал главу ПЦУ, несмотря на просьбы митрополита Афанасия, в предыдущий свей визит.Он, к сожалению, своими действиями портит и свой имидж и образ Православного Предстоятеля, каким он должен быть в идеале." "Мы не обращаемся за помощью к государству. Мы даже, в некоторой степени, без государства живем, а иногда и против тех политиков, которые пришли и, прикрываясь именем государства, подвигают свои собственные или чужие интересы…"24 сентября 2020, Киев, Киево-Печерская Лавра

Опубліковано Перший Козацький Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

На думку церковника, ситуація у Чорногорії є прикладом для інших вірян: “Це приклад що треба йти голосувати і голосувати за своїх депутатів, за тих, які захищають Церкву”.

“Для України ситуація показова тим, що демонструє, яким чином і як Церква може впливати на суспільне життя, і в тому числі на політику, не втручаючись в політику, тобто від нас багато чого залежить”, – заявив Данрилевич.

Така позиція одного із головних рупорів Московського Патріархату в Україні суперечить гаслам його колег про не втручання Церкви у політику і навпаки, зазначає Духовний фронт України.

На думку Данилевича Чорногорська опозиція завдячує своєю перемогою саме Сербській Церкві: “Церква стала каталізатором, який привів до перемоги опозицію”.

Утім отець не став прогнозувати, як саме перемога опозиції відіб’ється на стані Церкви, хоча сам факт перемоги опозиції розцінює як “позитивний” і такий, що може привести до скасування “антицерковного закону“.

Сам же президент Чорногорії Міло Джуканович, на думку отця, став “королем без свити”. Проте, за словами Данилевича, Джуканович має своїх людей у державному апараті. Таке становище у чорногорській владі отець Микола порівняв із Порошенком, який досі має своїх людей у держапараті, що зокрема проявилось у нещодавньому вислові секретаря РНБО про форум “Люди миру”.

Підбиваючи підсумок, представник Московського Патріархату ще раз наголосив, що “за допомогою Церкви ситуація переломлена”.

Нагадаємо, раніше у РПЦвУ відхрестились від впливу кума Путіна – Медведчука – на форум “Люди миру”.

Comments are closed.