Українська Автокефальна Православна Церква продала приміщення єпархіального управління в Рівному за адресою вул. Словацького,12. Про це “Релігійній правді” повідомило джерело в оточенні предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія.

В цьому приміщенні, за словами співрозмовника, розташовувалася Рівненсько-Волинська єпархія УАПЦ. Про продану будівлю стало відомо 30 січня під час Архієрейського Собору Церкви. Владика Роман, митрополит Вінницький і Брацлавський,  поцікавився у предстоятеля Макарія, чи правда, що  будівлю єпархіального управління продали.

“Не твоя справа, забулися тебе спитати. Продав не я – продало управління”, – цитує предстоятеля УАПЦ Макарія наш співрозмовник.

Цікаво, що правлячим архієреєм Рівненсько-Волинської єпархії УАПЦ – є сам предстоятель Церкви Макарій. Співрозмовник “Релігійної правди” додає, що фактично митрополит залишив Рівненсько-Волинську єпархію без приміщення єпархіального управління. Кому дісталася будівля в центрі Рівного – невідомо.

Останніми роками приміщення та фасад культової споруди перебували у занедбаному стані. Частково приміщення використовувалося для проведення служб місцевою релігійною громадою УАПЦ.

За повідомленнями місцевої преси, продати вищезгадане приміщення митрополит Макарій хотів раніше. В 2001 році, будучи ще архиєпископом Львівським УАПЦ, він попросив депутатів Рівненської облради виділили приміщення в обласному центрі для потреб єпархіального управління. Згодом було вироблено документи на право власності. Вже у грудні 2003 року єпархіальна рада вирішила передати місцевій церковній громаді дві кімнати для переобладнання їх під каплицю. Таким чином, як зазначали ЗМІ, вісім років на Словацького,12 проходили богослужіння.

Але пізніше розгорівся справжній скандал з судовими позовами. Керівництво місцевої релігійної громади звинувало верховне духівництво у Львові в особі владики Макарія у тому, що останній хоче продати приміщення церкви. Врешті, на той час будівлю вдалося втримати у власності Церкви.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про продаж скандальним архиєпископом УАПЦ Мстиславом монастиря на Тернопільщині за 382 тис.грн.

РЕЛІГІЙНА ПРАВДА

Comments are closed.