НОВИНИ

/

13.04.2021 - 19:09

На Львівщині поховали маму глави УГКЦ (фото)

13 квітня у м. Стрию на Львівщині поховали маму глави УГКЦ Святослава Віру Шевчук.  Похоронні богослужіння відбулися у храмі свв. Володимира і Ольги. Заупокійну Божественну Літургію очолив сам глава УГКЦ у співслужінні з єпископами та священниками.

Наприкінці заупокійної Літургії Блаженніший Святослав від імені покійної матері Віри Шевчук, батька Юрія і всієї родини подякував усім за співчуття, увагу, підтримку і допомогу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Особливу вдячність він висловив усім лікарям, священникам та монахиням, які підтримували його маму під час хвороби.

“Але особлива моя подяка лунає сьогодні… до сестри Марії-Вероніки, яка, властиво, цілий рік присвятила своє життя моїй мамі. В яких тільки лікарнях вона з нею не бувала!.. Фактично, у часи пандемії вона себе самоізолювала разом з нею. І на її руках моя мама відійшла у вічність”, – зазначив Святослав.

“В останній час  я мусив втішати дуже багатьох людей. Але сьогодні не можу втішити самого себе. Бо тільки той розуміє біль втрати мами, хто сам його пережив. Але я хочу, щоб мій біль сьогодні перетворився на проповідь – проповідь християнської віри у Воскреслого Христа. Проповідь християнської віри у безсмертя людської душі  Проповідь нашої віри у те, що смерть і страждання у житті людини не мають останнього слова.

Нам так тяжко відпускати з наших людських обіймів нашу маму!.. Але єдиною нашою втіхою сьогодні є те, що з наших людських обіймів ми її передаємо в обійми самого Бога, який може краще її обійняти, ніж ми, люди, тут, на землі.

І саме ця віра у Воскресіння є тим, що відрізняє смуток і біль християн від смутку тих, хто не має дару віри в Бога. Тому що вони сумують як ті, хто не має надії. А ми – ми сумуємо, боліємо, плачемо і навіть вмираємо в надії на Воскресіння, в надії на те, що смерть уже є переможена: Христос смертю своєю смерть подолав. А ми тільки розлучаємося у надії на нову зустріч… Нехай наш смуток, наша скорбота, навіть наш сьогоднішній похорон животворчим Духом Божим перетвориться на свято життя. До того життя ми сьогодні проводжаємо нашу найдорожчу, найріднішу маму, молимося за її вічний спочинок, молимося за те, щоб наш Небесний Отець прийняв її у свої обійми і оселив там, де немає ні болю, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне”, – сказав глава УГКЦ.

Детальніше

ЕКСКЛЮЗИВ НОВИНИ

/

13.04.2021 - 17:33

«Бей хохлов, спасай Россию». Митрополит пояснив, чому парафія МП на Донбасі перейшла до ПЦУ

На Донеччині тільки одна парафія Московського Патріархату перейшла до ПЦУ — релігійна громада

Детальніше

ЕКСКЛЮЗИВ НОВИНИ

/

13.04.2021 - 15:51

Священники ПЦУ на Донбасі частину своєї зарплати віддають парафіянам — митрополит Сергій

Багато священників ПЦУ, які несуть служіння на Донбасі, мають світську роботу, а частину

Детальніше

НОВИНИ

/

13.04.2021 - 15:27

У стародавній церкві в Переяславі 40 років діє музей космосу (відео)

У 1979 році в Переяславі Київської області у звичайній дерев’яній церкві облаштували унікальний

Детальніше

ЕКСКЛЮЗИВ НОВИНИ

/

13.04.2021 - 14:51

За час війни кількість громад ПЦУ на Донбасі зросла вдвічі — митрополит ПЦУ

Кількість парафій Української Церкви на Донбасі зросла майже двічі за період війни. Про це в

Детальніше

НОВИНИ

/

13.04.2021 - 14:30

На Хмельниччині 53 громади перейшли з УПЦ МП до ПЦУ

На Хмельниччині до Православної Церкви України перейшли 53 парафії Московського Патріархату. Про

Детальніше

Всі новини