Релігійна громада села Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області виграла апеляцію у справі, розпочатій за позовом з боку управління Могилів-Подільської єпархії РПЦ в Україні (УПЦ МП).

Про це у коментарі Релігійній правді повідомила адвокат ПЦУ Сніжана Чубенко.

Адвокат уточнила, що предметом спору була реєстрація громади, тобто зміна конфесійної приналежності, держреєстратором Ігорем Салецьким, начальником Управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА, і реєстрація статуту громади у новій редакції. Відповідачами були були громада, Салецький і, відповідно, Управління.

Спочатку представники української релігійної громади програли цю справу у Вінницькому господарському суді.

“Суд сказав, що Салецький незаконно зареєстрував. Але потім Північно-західний апеляційний суд скасував рішення Вінницького господарського суду, дійшовши висновку, що дії Управління і Салецького як державного реєстратора відповідають закону, що права та інтереси єпархії рішенням загальних зборів релігійної громади про зміну канонічної підпорядкованості не порушені, а також що релігійна громада цим рішенням відстоювала винятково свої права та законні інтереси і це жодним чином не впливає на єпархію”, – повідомила Чубенко.

Вона додала, що єпархії РПЦвУ було повністю відмовлено у задоволенні їхнього позову постановою від 6 жовтня 2020 року.

Крім того, суд постановив стягнути з Московської єпархії на користь релігійної громади та Управління кошти, які були витрачені на судові збори, адвоката тощо, а це загалом близько 35 тисяч грн.

Схожу справу проти МП виграла і релігійна громада в селі Гунча Гайсинського району, зауважила Сніжана Чубенко.

“Московський священник оскаржував у Вінницькому міськсуді рішення загальних зборів. Тоді було ухвалено рішення, відмовлено у позові московському священнику і стягнуто також витрати на користь нашої громади”, – повідомила адвокат.

Чубенко наголосила, що від початку судового протистояння з МП на Вінничині, це дві справи, які є виграні. Програних справ немає, однак, на цей час загалом у судах різних юрисдикцій і підсудностей перебувають 38 справ, пов’язаних з переходом громад до ПЦУ.

Comments are closed.