НОВИНИ СВІТ

/

18.12.2025 - 08:51

Росія використовує РПЦ для поширення пропаганди в Європі – експертка

Росія продовжує активно просувати власну пропаганду і дезінформацію, націлену на європейську аудиторію, причому до операцій гібридного впливу долучені релігійні організації.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу висловила директорка Інституту національної стійкості та безпеки Рена Марутян, яка презентувала у Брюсселі дослідження російської пропаганди та дезінформації, спрямованих на аудиторії декількох європейських країн.

Вона повідомила, що на запит євродепутатів українські експерти Інституту провели дослідження інформаційного простору чотирьох країн ЄС – Франції, Іспанії, Бельгії та Угорщини – і презентували на форумі у Брюсселі відповідний звіт, який, за спостереженнями Марутян, зустріли із великою зацікавленістю.

“Ми показали їм, які наративи є найбільш руйнуючі, які російські організації формують ці наративи і найбільш агресивно діють в інформаційному просторі”, – заявила експертка.

При цьому серед найбільш агресивних російських організацій вона виділила, зокрема, Россотруднічєство та Російську Православну Церкву.

Експертка нагадала, що РПЦ намагається будувати церкви біля об’єктів критичної та військової інфраструктури європейських країн.

“Це можуть бути військові підрозділи, мости, аеропорти, заводи з виробництва атомного палива”, – підкреслила Марутян, додавши, що часто купує або орендує землю для цих цілей державна корпорація Росатом, що підкреслює зв’язок між релігійною організацією та підприємством військово-промислового комплексу РФ.

“Россотруднічєство, я вважаю, один із найсильніших інструментів м’якої сили Росії. Ось буквально декілька місяців тому в Брюсселі відкрився Російський дім. Я вже мовчу про те, наскільки сильно вони представлені в таких країнах, як Франція, Португалія та інші”, – заявила директорка інституту.

Вона пояснила, що українські експерти не надають європейським колегам рекомендацій, а виключно пропонують ознайомитися із власним досвідом.

При цьому Марутян повідомила, що з боку ЄС вже було запропоновано провести чергові дослідження.

Серед шкідливих наративів, які Росія зараз просуває на європейську аудиторію найактивніше, експертка виділила економічний, а саме про те, що нібито підтримка України у війні руйнує економіку ЄС, а також підбурювання європейців до міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів.

“Наприклад, ми виявили, що у Франції за допомогою російських вливань праворадикальні сили проводять антисемітські акції, здійснюють напади на синагоги. Це все розхитує, скажімо так, саму внутрішню політичну безпеку Європейського Союзу”, – підкреслила Марутян.

Детальніше

СВІТ

/

16.12.2025 - 15:34

Гундяєв заявив, що росіяни мають дякувати Богові за все, що чинить Росія (відео)

Кирило Гундяєв заявив, що росіяни живуть у “благополучні часи”, і мають дякувати Богові за

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

16.12.2025 - 11:13

Україна та США підтримали ідею різдвяного перемир’я – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна та США підтримали ідею перемир’я на

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

15.12.2025 - 10:42

“План візиту готовий”. Папа планує приїхати в Україну, але не зараз

У Ватикані підготували план візиту Папи Римського Лева XIV до України, але зараз його складно

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

10.12.2025 - 16:02

Звинувачений у держзраді куратор УПЦ МП отримав “героя Росії”

Колишній народний депутат та куратор МП в Україні Андрій Деркач отримав звання “героя

Детальніше

СВІТ

/

10.12.2025 - 11:17

У Росії хочуть канонізувати Путіна (відео)

У Росії надумали за життя канонізувати їхнього правителя Путіна. Таку ідею висловив в ефірі ТБ

Детальніше

Всі новини