НОВИНИ СВІТ

/

19.04.2024 - 08:07

Агентурна мережа в УПЦ МП мала на меті зірвати міжнародну допомогу Україні (відео)

Кремлівська агентурна мережа під прикриттям УПЦ МП розповсюджує інформацію про утиски вірян, священнослужителів та “релігійних журналістів”, щоби зірвати міжнародну допомогу Україні.

Про це йдеться у розслідуванні Бігус. Інфо, пише Oboz.ua.

Зокрема, як стверджують журналісти Бігус.Інфо, “агенти з УПЦ МП” поширюють пропагандистські наративи та матеріали, які дискредитують українське керівництво, через “Спілку православних журналістів”, “Перший козацький” та “Миряни” – медіаресурси, раніше створені українською православною церквою.

Потім на “інформацію” зазначених видань неодноразово посилались російські пропагандистські ресурси.

Так, одним з основних співробітників “Першого Козацького”, як стверджують у Бігус. Інфо, був Ян Таксюр, засуджений за державну зраду. Його запросила на обмін російська сторона, після чого Таксюр отримав громадянство РФ.

Зазначається, що “агенти в рясах” працювали не лише на дестабілізацію ситуації в Україні, але й над тим, аби зірвати міжнародну допомогу нашій країні – через вплив на зовнішню аудиторію. Саме для цього вони “публікували дезінформацію про утиски московської церкви, переслідування вірян, священників та релігійних журналістів”.

Окрім іншого, вони активно намагались блокувати у Верховній раді законопроєкт про заборону УПЦ МП через “своїх депутатів”. Також  “агенти з УПЦ МП” винаймали американських лобістів-адвокатів, які обливали Україну брудом в інтерв‘ю сумнозвісному Такеру Карлсону. І навіть погрожували українським депутатам.

Як повідомляла РП, Служба безпеки нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб. Зловмисники масово продукували та «розганяли» прокремлівські наративи та провокативні повідомлення, які повинні були дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Наразі це одна із найбільших мереж фсб, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ рф, які одразу підхоплювали «потрібний» контент.

Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ МП. Одразу після оприлюднення «замовних» матеріалів їх миттєво «підхоплювали» центральні телеканали та інтернет-видання рф для поширення фейків про Україну.

12 березня Служба безпеки України у Києві прийшла з обшуками до співробітників «Союзу православних журналістів» та до одного з авторів СПЖ та засновників “Першого козацького” – Валерія Ступницького. Також Служба безпеки України прийшла з обшуками до Центру правового захисту УПЦ МП.

Детальніше

СВІТ

/

18.04.2024 - 08:03

ПАРЄ визнала РПЦ інструментом кремлівської пропаганди

Парламентська асамблея Ради Європи вважає нелегітимним президента Російської Федерації

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

12.04.2024 - 10:34

У Росії знесли єдиний храм Православної Церкви України (фото)

Учора в підмосковному місті Ногінську знесли єдиний храм Православної Церкви України, який

Детальніше

СВІТ

/

12.04.2024 - 09:51

МВС Естонії ініціює визнання Московського Патріархату терористичною організацією

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту визнати

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

11.04.2024 - 12:39

Предстоятель ПЦУ зустрівся з керівництвом Всесвітньої Ради Церков у Женеві

10 квітня на запрошення Генерального секретаря Всесвітньої Ради Церков пастора доктора Джеррі

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

08.04.2024 - 10:19

УПЦ МП відкрила 100 парафій за кордоном – священник Вселенського Патріархату

УПЦ МП відкрила близько 100 парафій у Європі. При цьому, вони намагаються приховати, що є частиною

Детальніше

Всі новини