НОВИНИ СВІТ

/

04.10.2023 - 09:31

“Твоя Церква не канонічна”. Почаївського семінариста не прийняли до грецького університету

Найбільший у Греції державний університет імені Арістотеля (The Aristotle University of Thessaloniki) відмовився приймати на навчання випускника Почаївської духовної семінарії. Причина в тому, що у Греції не визнають канонічність УПЦ МП.

Про це пише Правий берег.

Невдача спіткала громадянина Сербії Любиша Честіча, який закінчив Почаївську духовну семінарію РПЦ в Україні.

6 квітня 2023 року цей семінарист отримав чернечий постриг із нареченням монашим іменем Хрисанф. Церковний обряд, що здійснюється при посвяченні в духовне звання, з благословення митрополита УПЦ МП у Тернополі та Кременці Сергія здійснив ректор семінарії архієпископ в Шумську Іов.

Уже через тиждень монаха Хрисанфа хіротонізували на диякона. А 15 липня уже згадуваний митрополит Сергій, митрополит московського патріархату з титулом Почаївський Володимир і архієпископ у Шумську Іов рукоположили монаха Хрисанфа на священника, стверджують наші джерела.

У серпні новорукоположений священник за рекомендаційним листом РПЦвУ спробував вступити для подальшого навчання у духовний виш за кордоном, однак отримав відмову.

“У приймальній комісії абітурієнту вказали, що для них є лише один митрополит Київський – глава ПЦУ блаженнійший владика Епіфаній. Титул “Київський” у інших архієреїв вони не визнають”, – зазначив один зі співрозмовників Правого берега.

Довідка. Aristotle University – публічний університет, розташований у м. Салоніки, Греція. Це найбільший університет у Греції та один із найбільших ВНЗ у Південно-Східній Європі.

Університет був заснований у 1925 році та названий на честь давньогрецького філософа Арістотеля, який був уродженцем Салонік. Університет Арістотеля пропонує широкий спектр програм бакалаврату, магістратури та докторського ступеня в різних галузях знань, включаючи гуманітарні, природничі, соціальні, інженерні науки, медицину та математику. Він активно займається дослідженнями та бере участь у міжнародних наукових проєктах.

У Салоніках навчються близько 100 тисяч студентів, велика частина з яких здобуває ступінь бакалавра, а приблизно 10% студентів здобувають післядипломну освіту. Викладацьку діяльність здійснюють понад 2200 осіб, з яких понад 700 викладачів мають професорське звання.

Детальніше

СВІТ

/

28.09.2023 - 13:14

Священника РПЦ змусили публічно покаятися за те, що молився за мир (відео)

У мережі з’явилося відео, як в Росії священник просить просить пробачення за те, що читав

Детальніше

НОВИНИ СВІТ

/

28.09.2023 - 11:30

Папа закликав поляків бути привітними до українських біженців

Зустрічаючись із паломниками в день святого Вінсента де Поля, Папа Франциск закликав надавати

Детальніше

НОВИНИ СВІТ ТОП

/

26.09.2023 - 10:28

ПЦУ стала членом Конференції Європейських Церков

25 вересня Православна Церква України стала повноправним членом Конференції Європейських Церков,

Детальніше

СВІТ

/

22.09.2023 - 08:29

“Загрожували нацбезпеці”. Болгарія видворила трьох священнослужителів РПЦ

Болгарія вислала з країни настоятеля подвір’я московського патріархату в Софії, архімандрита

Детальніше

СВІТ

/

20.09.2023 - 17:08

ФБР підозрює священника РПЦ у вербуванні агентів для російських спецслужб

Федеральне бюро розслідувань США запідозрило співробітника відділу зовнішніх церковних

Детальніше

Всі новини