РПЦ будує в середньому по три храми на добу.
Про це заявив Патріарх Московський Кирил у неділю, 26 травня, під час освячення нового храму Всіх Святих в Страсбурзі, повідомляє УНН із посиланням на Радіо Свобода.
“Я не помиляюся, — сказав очільник РПЦ — ми побудували 30 тисяч храмів за десять років, тобто в середньому — по три храми кожні 24 години”.
Кирил запевнив, що такі темпи будівництва взяті “не тому, що у Церкви дуже багато грошей і вона не знає, куди їх витратити”, а тому, що російський “народ, який пройшов через роки атеїзму, зрозумів, що без Бога нічого не виходить”.
Як зазначає видання, користувачі Інтернету одразу підрахували, скільки в добу будується в Росії шкіл. Так, 2018 року, якщо слідувати заяві прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, їх відкрилося 186. Тобто в середньому по Росії за добу будувалося трохи більше ніж півшколи.
Водночас від 2000 до 2015 рік в Росії було закрито 5300 лікарень — приблизно по лікарні на добу.
Як зазначає Сerkvarium, масове храмобудівництво при загальному скороченні чисельності вірян починає викликати роздратування росіян.
Нещодавно пролунав гучний скандал через спробу РПЦ збудувати великий храмовий бізнес-сцентр на місці скверу в Єкатеринбурзі. Пройшли масові мітинги, і місцевій владі не залишилось нічого, як запропонувати референдум та перенести будівництво на більш віддалений період.
І ось аналогічна ситуація виникла вже в Санкт-Петербурзі. Не питаючи місцевих жителів, влада вивела з зеленої зони ділянку в 1,7 гектарів ще 2006 року. Спочатку там був тимчасовий храм в ім’я Іоанна Милостивого, потім на цьому місці побудували вже кам’яну споруду. До речі, ситуація нагадує те, що відбулось з Десятинною церквою (настоятель горезвісний втікач – єпископ Гедеон Харон).
Для порівняння. Тимчасовий храм.
Капітальний храм.
Нещодавно на ділянці з’явився залізний паркан. Місцеві жителі готові мітингувати проти будівництва величезного храмового комплексу, включаючи безпосередньо храм на 1000 осіб. При цьому настоятель храму Іоанна Милостивого запевняє, що всього лише буде проведено заходи з благоустрою території та облаштування дитячого майданчика. Однак карта забудови заперечує всі слова священника. Незрозуміло, на яких тоді прихожан розраховують замовники будівництва, якщо місцеві жителі – проти.
Петербурзці вже не вперше намагаються боротись з апетитами РПЦ, і в кількох випадках вдалося зупинити “місіонерів”. Але Російська Церква вже підрахувала, які регіони Росії та райони міст залишаються “неохопленими” храмами. Розрахунки проводятся на основі чисельності населення, а не кількості вірян, які реально відвідують храми.
Регулярні опитування свідчать, що в Росії з тих, хто себе називає православними, 15% ніколи не ходять до храму, 13% відвідують його навіть рідше аніж раз на рік, 1-2 рази на рік – 29%, кілька разів на рік, але не кожного місяця – 25%, та раз на місяць і частіше – 17%. Серед населення загалом ці показники ще нижчі.