У Ватикані відмовилися визнавати права трансгендерів і заявили, що люди не мають права обирати або змінювати свою стать.
Відповідну доповідь під назвою “Він створив їх чоловіком на жінкою” оприлюднила Конгрегація католицької освіти у місяць ЛГБТ-прайду як навчальний посібник для тих, хто працює з дітьми, передає BBC Russian.
У цьому документі критикується сучасне уявлення про гендер як про щось більше, ніж стать.
У Ватикані зазначають, що вони хочуть вирішити “освітню кризу” в сфері викладання сексуальності і закликають шукати шляхи діалогу в обговоренні гендерного питання, водночас дають інструкції з деяких питань, в тому числі на адресу трансгендерів.
В цілому автори критикують сучасну концепцію гендеру як більш складного поняття, ніж простий розподіл на дві статі.
У доповіді стверджується, що сучасні гендерні теорії відходять від природи і замість цього рухаються в бік абсолютного вибору на основі почуттів людини.
Також в посібнику сказано, що змінна сексуальна ідентичність часто грунтується лише на “сумнівному розумінні свободи на основі почуттів і бажань”.
“Шкідливий інструмент”
Як зазначають автори, гендерна приналежність повинна визначатися не людиною, а Богом: “Священне писання показує мудрість рішень Творця, який дав людині його тіло, його чоловічу і жіночу сутність”.
Освітні інститути повинні в єдиній манері навчати “істинній природі людини” на основі чіткої і переконливої антропології, йдеться в документі.
При цьому в посібнику зазначається, що діти і молоді люди повинні поважати всіх людей, і ніхто не повинен страждати від глузувань і дискримінації.
Американська організація ЛГБТ-католиків New Ways Ministry назвала документ шкідливим інструментом, який буде використовуватися на шкоду не тільки трансгендерам, але також лесбіянкам, геям і бісексуалам.
Глава організації Френсіс Де Бернардо відкинув твердження про те, що люди самі вибирають свою стать.
У своїй заяві він зазначив, що документ заплутає тих, хто страждає від проблем з гендерною ідентичністю та сексуальною орієнтацією.
За його словами, Ватикан в цьому питанні повертається до середньовіччя.