Один із впливових ієрархів Грузинського Патріархату єпископ Бодбійскій Яків (Якобашвілі) зробив заяву про замах на Католикоса-Патріарха всієї Грузії Ілію Другого, що нібито готувався за участю членів уряду.

В інтерв’ю, переданому 26 жовтня телеканалом “Пірвелі”, єпископ розповів про спроби усунення Ілії Другого, які нібито готувалися за дорученням мільярдера Бідзіна Іванішвілі – лідера правлячої партії “Грузинська мрія”, передає Credo Press з посиланням на ІА “Червона Весна”.

Католікос-Патріарх Ілія Другий

Єпископ Яків (Якобашвілі), зокрема, розповів про зустріч в кабінеті колишнього прем’єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, на якій, за його словами, він сам був присутній. Крім прем’єра Квірікашвілі, у нараді, за словами єпископа, брали участь чинний прем’єр-міністр Георгій Гахар і  міністр внутрішніх справ Вахтанг Гомелаурі. Організатором зустрічі ієрарх назвав близького до Іванішвілі бізнесмена Вано Чхартішвілі.

Згідно з планом, що обговорювався на нараді, після відсторонення Ілії Другого місце Патріарха повинен був зайняти митрополит Сенакскій і Чкороцкуйський Шио (Муджирі), який є патріаршим місцеблюстителем від листопада 2017 року. Почувши про наміри щодо Патріарха, єпископ Яків, за його словами, сказав політикам, що їх “про це ніхто не питає” і що “Церква сама розбереться”. Єпископ заявив також, що Ілія Другий в курсі всієї цієї ситуації.

Друга подія такого роду, про яку розповів єпископ Яків, – це гучна “справа про ціанід” 2017 року. За твердженням ієрарха, тоді готувалося вбивство не секретаря-референта Ілії Другого, а самого Каталікоса-Патріарха, і до справи також мали відношення члени уряду. “Справа про ціанід” почалася із затримання 10 лютого 2017 року наближеного до Католікоса-Патріарха протоієрея Георгія Мамаладзе. Мамаладзе був заарештований у тбіліському аеропорту з ціанідом натрію в багажі. Згідно зі слідством, отрута призначалася для отруєння секретаря-референта Католикоса-Патріарха Шорени Тетруашвілі. Мамаладзе був засуджений на 9 років позбавлення волі.

Як повідомляє Інтерфакс-Релігія з посиланням на Грузинську патріархію, вже за кілька днів після інтерв’ю єпископа Якова – 28 жовтня – Католикос-Патріарх Ілія Другий підписав указ про його звільнення за власним бажанням з посад хорєпископа (помічника Патріарха) і голови фінансово-економічної комісії ГПЦ.

Католікос-Патріарх Ілія Другий

Тим часом колишній прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі заперечує зазакиди митрополита про підготовку замаху. “Я ніколи нічого не робив проти Патріарха”, – заявив журналістам екс-прем’єр.

Представники опозиції зажадали від влади негайно розпочати розслідування у зв’язку з заявою митрополита Якоба. “Відмова почати розслідування буде означати визнання злочину”, – сказав журналістам один з лідерів опозиції Роман Гоцирідзе.

Однак у прокуратурі відмовились розпочинати розслідування через відсутність ознак злочину. Тим більше, що пізніше митрополит Яков заявив, що під час тієї наради йшлося про усунення Патріарха від влади, а не про його ліквідацію. Він пояснив, що журналісти його не так зрозуміли.

Водночас повідомлення про те, що Католикоса-Патріарха нібито примушують подати у відставку спростував представник Грузинської патріархії диякон Мікаел Ботковелі: “Абсолютною брехнею є поширена деякими ЗМІ інформація, що нібито Патріарха повезли у відокремлене місце, де він готує заяву про відставку з патріаршого трону”.

Представники влади вважають, що заява митрополита Якова має бути розглянута всередині Церкви, на засіданні Синоду. Найближче засідання Синоду ГПЦ призначене на 31 жовтня.

Comments are closed.