У своєму прощальному слові в Мінському кафедральному соборі митрополит Павло фактично підтвердив, що зміна екзарха обумовлена ​​політичною ситуацією в Білорусі.

Про це у Facebook написав білоруський священник Олександр Шрамко, передає РІСУ.

Отець Олександр навів слова екс-екзарха:

“Священний Синод і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прийняли це рішення для того, щоб зберегти Білоруську Православну Церкву в цілості й цілісності, для того, щоб в цей складний кризовий для Білорусі час ніхто не дорікав Екзарху в його настроях, не зовсім, може бути, доречних…”

Митрополит Павло при цьому запевнив, що “у своєму житті ніколи не ділив людей за політичними мотивами… і ніколи не втручався у політичні питання”.

Колишній екзарх тепло подякував парафіянам за “спільно пройдений відрізок життєвого шляху в шість з половиною років”, а також попросив вибачення, якщо кого скривдив або не приділив комусь належної уваги.

З приводу нового призначення митрополит сказав, що ніколи там раніше не був: “Куди я їду, не знаю, але всіх вас запрошую в гості”.

Нагадаємо, 25 серпня Синод РПЦ прийняв до уваги прохання Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла про звільнення з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі, висловивши йому подяку за понесені труди.

Синод призначив Павла митрополитом Катеринодарським і Кубанським, главою Кубанської митрополії.

Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, митрополитом Мінським і Заславським Синод призначив єпископа Борисівського і Мар’їнгорського Веніаміна, зберігши за ним тимчасове управління Борисівською єпархією.

Митрополит Павло керував БПЦ від 2013 року.

Comments are closed.