Французький сатиричний журнал “Шарлі ебдо” повторно публікує карикатури на пророка Мухаммеда, що викликали раніше широке невдоволення у мусульман і спровокували теракт 2015 року.

Про це повідомляє Інтерфакс-Релігія з посиланням на радіостанцію “Франс-енфо”.

Електронна версія видання з відповідними карикатурами стала доступна у вівторок вдень, друкована надійде в продаж цієї середи.

Йдеться про 12 малюнків, які спочатку були опубліковані данською газетою “Юлландс-постен” у вересні 2005 року, а потім “Шарлі ебдо” 2006 року. На одному з них пророк Мухаммед, зокрема, зображений з бомбою на голові замість тюрбана.

Крім того, на головній сторінці свіжого номеру розміщена карикатура, створена одним з убитих під час теракту художників.

“Ми ніколи не заляжемо на дно. Ми ніколи не здамося”, – сказав директор видання Лоран Суріс.

Перевидання карикатур пов’язано з початком судового процесу цього тижня щодо ймовірних посібників терористів.

Своєю чергою президент Французької ради у справах мусульманського віросповідання Мохаммед Муссауї закликав вірян ігнорувати перевидання карикатур і подумати про жертв тероризму, передає HuffPost.

Загиблі під час теракту співробіники “Шарлі Ебдо”

7 січня 2015 року у приміщенні редакції французького сатиричного журналу “Шарлі ебдо” в центрі Парижа терористи відкрили стрілянину після того, як журнал опублікував карикатури на пророка Мухаммеда. В результаті теракту загинули 12 осіб, вісім з них – журналісти. Ще 11 осіб отримали поранення. Терористи, брати Куаші, були вбиті через два дні після нападу.

Журнал “Шарлі ебдо” відомий своїми скандальними сатиричними карикатурами. Так, тижневик випускав обкладинки з малюнками, присвяченими серії терактів в Парижі, катастрофі російського літака в Єгипті тощо.

Comments are closed.