Десятки тисяч людей зібралися в столиці Чилі Сантьяго, щоб відзначити річницю початку антиурядового руху. Починалося з мирних акцій, а завершилося — заворушеннями та підпалом. Протестувальники підпалили дві церкви.
Про це, зокрема, пишуть El Mundo, The Telegraph та The Wall Street Journal, також відео з протестів з’явилися у мережі, повідомляє Громадське.
У ніч на 19 жовтня протестувальники підпалили церкву Сан-Франциско-де-Борха — неоготичний храм кінця XIX століття. Ця церква відома тим, що в ній найчастіше проводила церемонії чилійська поліція. Увірвавшись всередину, демонстранти спалили кілька ікон і забрали з собою деякі елементи оздоблення.
А зранку 19 жовтня мітингувальники підпалили ще одну церкву в центрі міста. Церква Асунсьйона — один з найстаріших католицьких соборів Сантьяго, їй 144 роки. Найбільше постраждали її купол і шпиль: охоплені вогнем, вони впали на землю.
CHILE. Antifa świętuje spalenie kościoła La Asunción w Santiago. pic.twitter.com/onPxM8JkjR
— Magmagmag (@Magmag77711777) October 19, 2020
Масові акції протесту почалися в Чилі рівно рік тому — 18 жовтня 2019 року. Причиною стало підвищення вартості проїзду на метро в Сантьяго. Згодом демонстранти почали вимагати проведення соціальних реформ через дорожнечу системи охорони здоров’я, погану якість освіти й низки інших причин.