Найближчим часом архієпископ Кіпру Хризостом ІІ скличе Священний Синод. Про це повідомляє Оrthodoxtimes, посилаючись на інформацію, яку CNA отримав від Архієпархії Кіпру.

На Синоді, як очікується, розглядатимуть усі питання, які останнім часом актуальні для Кіпрської Церкви, передусім – питання згадування на літургії імені митрополита Київського Епіфанія, тобто визнання ПЦУ.

Як зазначає на своїй сторінці в Facebook релігійний оглядач Тетяна Деркач, засідання Синоду Кіпрської архієпархії з українського питання заплановано на 23 листопада.

“За даними кіпрської преси, Хризостом набирає більшість. Пишуть про підтримку митрополитів Китійского, Пафоського, Констанції-Фамагусти, Арсинойського, Кітрського, Карпасійського, Месаорійського. Сподіваємося на підтримку Триміфунтського і Лефкарського і Кіренійського митрополитів. Разом з архієпископом – 10 митрополитів за нас”, – зазначає вона.

Як повідомляла РП, низка митрополитів і членів Священного Синоду Кіпрської Церкви припинили співслужіння з архієпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідуватимуть літургії за його участі, допоки Священний Синод Кіпрської Церкви не розгляне українське питання. Про це заявив один з чотирьох промосковських єрархів Кіпрської Церкви, митрополит Тамаський Ісая, газеті Phileleftheros.

Митрополит Ісая ​​заявив, що Кіпрська Церква опинились на порозі потенційного розколу, і додав, що від архієпископа Хризостома залежить, чи повернеться ситуація до нормального стану. На прохання пояснити, що він має на увазі, митрополит Ісая сказав, що архієпископ Кіпрський може скликати Священний Синод, щоб обговорити проблему, порушену його згадуванням митрополита Епіфанія.

Як повідомляла РП, архієпископ Кіпрський Хризостом II вкрай різко висловився 2 листопада щодо позиції чотирьох членів Синоду Кіпрської архієпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи, які виступили проти визнання архієпископом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування. Він засудив цих архієреїв, яких він вважає вартими позбавлення сану.

Comments are closed.